LifeCity
Суббота, 15 Декабря   18:20
Сигма ТВ   ГлавнаяНовости Мариуполя

15.09 | Школа в Кальчику чекає завершення ремонту

15.09 | Школа в Кальчику чекає завершення ремонту
Четверг, 5 Октября 2017 года

З кінця березня опорна школа в селі Кальчик в очікуванні закінчення ремонту. Кошти на капітальний ремонт покрівлі, фасаду та заміну віконних блоків виділили з обласного бюджету, але освоїти їх до початку навчального року підрядники так і не змогли. Тому ця школа увійшла в список об'єктів, які особисто проінспектував голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський.

Ремонт в школі підрядна організація розпочала ще наприкінці березня. Але надовго будівельники не затримувалися: приїзджали на півтора тижні і потім кудись зникали, - розповідає директор Світлана Фесак.

СВІТЛАНА ФЕСАК, директор Кальчикскоїзагальноосвітньої школи: "Они мне всегда обещали, что с понедельника начнём, но указания с какого понедельника точно не указывали, а знаете, как получается, понедельников у нас много, то у них нет финансирования, но они не могут договориться за стройматериалы".

У липні будівельникі повністю демонтували частину старої покрівлі і знову зникли.

СВІТЛАНА ФЕСАК, директор Кальчикськоїзагальноосвітньої школи: "Был затоплен спортзал полностью, была затоплена столовая, вы сами прекрасно понимаете, когда здание находится без кровли, в августе у нас были дожди, такая погода".

Регулярне протікання зробило свою справу. У старому спортзалі піднялася дерев'яна підлога, зі стін почала відпадати штукатурка. Саме таку картину побачив голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський під час об'їзду опорних шкіл. За ходом будівельних робіт він доручив організувати щоденний контроль.

ПАВЛО ЖЕБРІВСЬКИЙ, голова Донецкої облдержадміністрації: "Кожного ранку людина приходить і до кінця дня людина тут, разом з ними. От така вам задача. Вчора була розмова мого заступника з власниками цієї кампанії у Києві, він там якийсь алгоритм розписав, сьогодні Ремський приїзджає, чітко визначити ці алгоритми, і мені потрібно, скільки людей буде на даху, скільки людей буде на термомодернізації".

Після візиту Павла Жебрівського ситуація нарешті змінилася, - кажуть у школі.

СВІТЛАНА ФЕСАК, директор Кальчикскої загальноосвітної школи: "Сразу же в понедельник у нас приехала бригада строителей, к обеду были завезены стройматериалы и начались работы по кровле, которые длятся и сейчас, вы являетесь свидетелями того, что работы длятся".

З нетерпінням завершення ремонту очикують і школяри.

ОЛЕКСАНДР ЗАВГОРОДНІЙ, ученик 11 класу: "Мы надеемся, что вскоре ремонт закончится, и мы уже будем учится в новой, красивой школе, и наши последующие классы тоже, чтобы в этой школе у них всё было хорошо".

АЛЬБІНА СТРАДЖИ, учениця 8 класу: "Мы очень рады и хотим, чтобы наша школа была светлая и отремонтированная, хотим учиться в хорошей школе".

До другого етапу модернізації, коли ремонт буде вже всередині школи, таких підрядників пускати не можна, - каже Павло Жебрівський. Прийнято також рішення не чекати, поки гроші на реалізацію цих робіт прийдуть від Європейського інвестиційного банку. Суму в розмірі 10 з половиною мільйонів гривень буде виділено з обласного бюджету.

ещё новостей