LifeCity
Суббота, 15 Декабря   18:20
Сигма ТВ   ГлавнаяНовости Мариуполя

16.02 | Коли варто звертатися до логопеда?

16.02 | Коли варто звертатися до логопеда?
Воскресенье, 18 Февраля 2018 года

- А здесь целый склад у меня!


Знайомтесь, це чотирирічний Іван. Хлопчик любить тварин, активні ігри та книжки.

ІВАН, активний читач: «Улетела простыня, а подушка, как лягушка, ускакала от меня. Я за свечку, свечка - в печку и вприпрыжку под кровать».

Багато думок, бурхлива фантазія і ані хвилинки - мовчки. Зі слів бабусі, Ваня почав розмовляти раніше за своїх одноліток. У два роки хлопчик уже вільно спілкувався з дорослими. Але є проблема, яка бентежить дорослих.

ІННА МИРОНЧЕНКО, бабуся: «Не выговаривает «р» и «л». Думаем, к четырём годам, наверное, надо будет сходить к логопеду проконсультироваться, что он нам посоветует, может, упражнения, какие-то».

З 2014 року у Маріуполі працюють логопедичні пункти. Їх розтошування й кількість постійно змінюються, а формуються - у залежності від потреб малюків у корекції артикулювання. Логопеди працюють у півста дитячих садочках міста. Щоб з дитиною працював фахівець, потрібно отримати медичиний висновок.

ІРИНА КУРКІНА, головний спеціаліст департаменту освіти: «Уровень развития речи у ребёнка и в соответствии с тем, какой установлен уровень, от этого строится программа обучения и исправление дефектов речи у ребёнка».

У дефектах артикуляції дорослих людей, за умовою відсутності анатомічних проблем, - винуватцями є  виключно їх батьки, стверджує викладач мовлення з п'ятнадцятирічним досвідом Михайло Міскун.

МИХАЙЛО МІСКУН, викладач мовлення, м. Київ: «Потому что в детстве они не обратили на это внимание. Они услышали: ребёнок заговорил, захлопали в ладоши, радуются, но они не обратили внимание, как он говорит, отсюда появляются все эти дефекты. При первых звуках, при первом формировании сложных звуко: "р", "л", "ж", "з", они доджны обязательно обращать внимание, если что-то не так, сразу же вести к логопеду».

А щоб досягти певного результату, з малюком потрібно займатись індивідуально, а не в групах, - акцентує увагу Михайло. У Маріуполі півгодини спілкування дитини з логопедом у середньому коштує 100 гривень. Щоб не платити зайві гроші, пильно слідкуйте за вимОвою дитини, - рекомендує фахівець. Якщо через п'ять занять ви не помітили змін, відмовляйтесь від послуг саме цього логопеда.

ещё новостей