17:27, 06.01.2020

12 головних традицій в переддень Різдва

Найчисленніші і головні традиції несе в собі не стільки саме Різдво, скільки Святий вечір.

поділитись:
12 головних традицій в переддень Різдва - фото 1

ТРАДИЦІЇ НА СВЯТИЙ ВЕЧІР

До Святого вечора підготуйте чисту або навіть нову скатертину, тканинні серветки.

Добре, якщо на стіл в Святий вечір буде виставлен ​​ще й новий посуд.

До вечора винесіть віник з дому (виставте на балкон).

Як символ роботи, забороненої в цей вечір, його зазвичай прибирали. Повинні бути приготовлені головні страви в переддень Різдва - кутя (до речі, традиційна кутя вариться на пшениці і з медом) і узвар.

Вечеря на Святий вечір повинна складатися з 12 страв: кутя, узвар, пироги, грибна підлива, млинці, голубці, вареники, риба, капусняк і ін.

За стіл можна сідати з першою зіркою в нагадування про Віфлеємську зірку.

Для тих, хто дотримувався Різдвяний піст, вечеря в Святий вечір - перший прийом їжі в цей день, в переддень Різдва. На початок трапези вносять Дідух (святковий сніп з жита і пшениці, Колядник).

На стіл посипають сіно, а потім кладуть скатертину і ставлять кутю по центру стола. Читають «Отче наш». На кути столу не сідають дівчата і хлопці. Вечеря в Святвечір потрібно починати з куті. Запивають страви тільки узваром. Під час вечері не виходять з-за столу.

Ложку, якої вже їли, не кладуть на стіл до закінчення трапези. Потрібно покуштувати кожної страви, але не доїдати до кінця, щоб в будинку залишився «достаток». Після вечері зі столу не прибирали кутю та деякі інші страви, клали чистий рушник і склянку води - це вважався друга вечеря, трапеза для духів предків.

Не позичайте нікому грошей в переддень Різдва.