19:15, 06.10.2020

130 дітей Донбасу з травмою війни отримали допомогу

Майже 130 курсів відновлюваного лікування та психологічної реабілітації. Таку допомогу за останні чотири роки отримали діти, постраждалі внаслідок бойових дій на Донбасі.

поділитись:
130 дітей Донбасу з травмою війни отримали допомогу - фото 1

Цьогоріч для учасників підготували 100 консультацій із психологами, що знаються на травмах війни. До реабілітації долучать не лише дітей, а й членів їхніх сімей.

Акробатичні вправи, гімнастика і танці - найбільше захоплення 8-річної Ані. Усіма своїми досягненнями, враженнями та проблемами дівчинка ділиться із бабусею.

«Коли мені плакати хочеться, я відразу до бабусі підходжу. Вона мене обіймає, цілує і відразу сльози пропадають», - каже жителька Маріуполя Аня Овчаренко.

Бабуся виховує Аню з чотирьох років. Життя мами дівчинки забрав обстріл Маріуполя у січні 2015-го.

«Викликали швидку, але швидка її не взяла, сказав, що вона вже мертва. Осколки потрапили в легені», - згадує бабуся Ані Валентина Куніна.

Жінка загинула на очах у чотирирічної доньки. Із пораненнями, закритою черепно-мозковою травмою та чисельними забоями 4-річну дівчину доправили до лікарні. Те, що зір дитини залишився неушкодженим, бабуся вважає дивом.

«У неї була велика мишка, вона тримала перед собою, вона її врятувала. Ця мишка іграшка була велика і вся в крові була жахлива. Ми потім її ... Аня потім весь час з нею спала», - каже бабуся дівчинки.

Підвищена тривожність та напади головного болю - такі наслідки трагедії, яку пережила дитина. Впоратися із цими проблемами без допомоги фахівців родині не вдавалося. У межах проєкту Фонду Ріната Ахметова

«Реабілітація поранених дітей» дівчинці впродовж трьох років надають допомогу за індивідуальною програмою.

«Після всіх процедур вона відчуває себе якось краще, спілкується. Зараз вона більше спілкування з людьми отримує, а то була якось замкнутої небагато. Зараз вона більше товариською стала після реабілітації Ріната Ахметова», - каже Валентина Куніна.

А от із втратою рідної людини уразлива дитяча психіка не змирилася й досі.

«Бабуся, поїхали до мами, я сумую за нею. Ось один час почала плакати, що я не могла її заспокоїти. Хочу щоб мама прийшла додому. Ми їздимо до мами, квіти там кладемо», - розповідає жінка.

Як допомогти онуці опанувати душевний біль, бабусі розповідає психолог, що знається на травмах війни. Родина опинилася серед сімей, які цьогоріч беруть участь в онлайн-курсі реабілітації від Фонду Ріната Ахметова.

«Цього року проект проходить в умовах карантинних обмежень в дистанційному форматі. Фонд Ріната Ахметова - єдина організація, яка системно і масштабно допомагає дітям, які отримали важкі поранення на Донбасі», - розповіла Ірина Блажан директорка проєктів та програм Фонду Ріната Ахметова.

Професійні психологи працюватимуть із родинами протягом п’ятьох тижнів. За чотири роки в межах проєкту «Реабілітація поранених дітей Донбасу» Фонд провів майже 130 курсів відновлювального лікування та психологічної реабілітації для дітей із Донбасу.