17:35, 26.11.2019

16 днів проти насилля – до всесвітньої ініціативи приєдналися і поліцейські Маріуполя

16 днів проти насилля – до всесвітньої ініціативи приєдналися і поліцейські Маріуполя 26.11.2019

поділитись:
16 днів проти насилля – до всесвітньої ініціативи приєдналися і поліцейські Маріуполя - фото 1

Побиття, образи та мовчання. За данними ООН в Україні від фізичного насилля страждають 4 мільйони жінок. Хтось із цим бореться, а деякі - просто терплять. Що робити, якщо ви вже потрапили в таку ситуацію. Та як живуть ті, хто вибрався з лап тирана?

Розлучені 2 роки. Проте живуть під одним дахом. Ділити будинок колишній чоловік відмовляється! А коли хильне оковитої - починає сваритися.

"Пытаться двери выламывать в туалете, бачок сорвать. Потому что это мой дом, я тут все делал, это все это самое. Я попыталась выйти закрыть двери - он на меня как-бы кинулся, я быстрее в свою комнату. Он опять все настежь открыл. И тогда, я уже решила, что надо вызывать полицию. Потому что придет ребенок, чтобы не видел этот концерт" – розказує постраждала.

За 10 хвилин на місце приїхав спецпідрозділ поліції. Та чоловік одразу заявив: захищати немає кого. Бо колишня дружина - не жертва.

"Жертва? Мне нравится слово жертва. И меня оскорбляют, и меня унижают, и я вообще негодяй подлец".

Група протидії домашньому насильству працює з вересня. За кілька місяців нарахували 90 випадків, коли жінки потребували допомоги. За законом - дебоширів три години тримають у відділку. Потім надають припис, аби найближчі 10 діб не наближалися - до осель скривджених.

"Скоює насильство - або чоловік, або колишній чоловік. Сусіди дуже рідко сповіщають про такі факти, і коли потрібно відібрати пояснення, щоб підтвердити факт скоєння домашнього насильства - частіше сусіди відмовляються" – розповідає старша інспекторка центрального відділу поліції Маріуполя Христина Цвар.

Частіше за все жертви самі телефонують, аби розповісти, що коїться вдома. Жінкам пропонують - сховатися від тиранів. У Маріуполі є спеціальний шелтер. Перебувати там можна до пів року. В кімнатах є все необхідне. На кухні - сучасна техніка. Та головне - це безпека. Адресу житла не розголошують. Потрапити сюди абихто - не зможе. Це тимчасовий дім і для цієї жінки. Надалі вона планує - орендувати оселю, бо вирішила: шляху назад немає!

"Я не вернусь, из-за того, что он меня уже бил. К тому же и выпивает. Если бы он не прикладывал руки, я бы конечно не обратилась. Я бы с ним жила. Сделают мне документы, и пойду я тогда на квартиру, ну пока это-период такой и буду там жить" – каже жертва насилля.

У цьому центрі 10 місць. Проте, був час, коли треба було прихистити вдвічі більше жертв. Тоді ліжка переобладнали в двоярусні. Та не відмовили нікому! Також допомогти жінкам можуть соціальні працівники та юристи-це безкоштовно. Головне не боятися та не приховувати свої проблеми.