18:40, 19 серпня

19 серпня - Всесвітній день фотографії

Гармонія світла, тіней, приваблива перспектива та ідеальний ракурс.. Перший знімок народився майже двісті років тому у Франції, коли відомий винахідник Луі Дагер здійснив мрію - змусив малювати саме сонце.

поділитись:
19 серпня - Всесвітній день фотографії - фото 1

Пара кліків - і знімок готовий. Сьогодні ми витрачаємо декілька секунд, аби зробити фотографію. Хоч на телефон, хоч на фотокамеру. Проте майже двісті років тому над створенням одного кадру Жозеф Ньєпс працював майже вісім годин! В історію світлина увійшла під назвою "Вид із вікна".

19 серпня - Всесвітній день фотографії - фото 44304

 

А вже у 19-му столітті у Франції, Німеччині та Англії, з'явилися фотоательє та від сучасних суттєво відрізнялися. У салоні стояли камера, штатив, стілець та затиск для голови клієнта. Адже витримка кадру займала кілька хвилин. Процес контролювали близько двадцяти п'яти осіб. У ті часи влучний знімок був символом епохи, втіленням настрою, подій. Наприклад, перший кадр президента або сонця, пейзажу, торнадо, поверхня Марсу.

Нині ж, кожна людина вкладає власний сенс та ідею у фото: спогади, емоції, важливі моменти та й просто контент для соцмереж.

Фотографія шириться не тільки у звичайному житті людини. Застосовують світлини у ЗМІ, медицині, дизайні, криміналістиці... Технології продовжують розвиватися і до чого це приведе...побачимо.

Історії маріупольских фотографів та любителів у відео: