14:14, 23.11.2019

25 листопада Україна приєднається до акції Movember або “Вусопад”

25 листопада Україна приєднається до акції Movember або “Вусопад” 23.11.2019

поділитись:
25 листопада Україна приєднається до акції Movember або “Вусопад” - фото 1

Розпочався листопад, соцмережі повняться фотографіями чоловіків, які перестають голитися і відрощують вуса. Так розпочинається акція “movember” або "вусопад".

"Вусопад" у світі – це місяць обізнаності про чоловічі проблеми. У першу чергу про рак простати та яєчка. Вуса під час цієї акції відіграють роль "гачка", який допомагає інформувати про важливі речі.

За даними Всесвітньої організації здоров’я, рак простати входить у п'ятірку хвороб, які стають причиною смерті чоловіків у всьому світі. Рак простати – це злоякісне новоутворення, що розвивається з епітелію передміхурової залози. Кожен 7-ий чоловік може захворіти на рак простати.

"Якщо ви ніколи не носили вуса і чомусь почали їх відрощувати, ваше оточення починає запитувати, чому ви це робите. І тут ви якраз можете розповісти про такі проблеми як той самий рак простати або якусь іншу проблему чоловічого здоров’я", – поясняють урологи.

Симптоми раку простати: кров у спермі або/та сечі, утруднення сечовипускання, болісна еякуляція, постійний біль у спині, стегні чи попереку.

Натомість, рак яєчка - це найпоширеніший рак серед молодих чоловіків віком від 15 до 35 років. Рак яєчок - це злоякісна пухлина, що вражає статеві залози чоловіків. Симптоми раку яєчка: потовщення та вузлики в органі, збільшення та набряклість мошонки, біль, запалення.