11:05, 27.01.2020

7 років за напис на заборі. В Україні хочуть посилити покарання за пропаганду наркотиків

Група народних депутатів зареєструвала законопроєкт, який пропонує ввести низку новацій. Згідно з пояснювальною запискою, зараз в Україні налічується від 324 до 424 тис. наркоманів.

поділитись:
7 років за напис на заборі. В Україні хочуть посилити покарання за пропаганду наркотиків - фото 1
"За останні 10 років смертність серед тих, хто перебував на наркологічному обліку, зросла більш ніж у 3 рази. При цьому смертність від передозування зросла майже в 4 рази, – повідомляють автори документа. – Загрозливих масштабів набули розлади психіки та поведінки через вживання наркотиків – 174,7 на 100 тис. населення, а також психічні хвороби на цьому ґрунті – 11,5 на 100 тис. населення".

Щоб протистояти наркозлочинності, нардепи запропонували карати ув'язненням тих, хто робить написи на парканах і фасадах будинків, рекламуючи "зілля". Як сказано в порівняльній таблиці до законопроєкту, для такої категорії злочинців передбачено покарання від штрафу в 51 тис. грн до 5 років в'язниці. За повторну пропаганду наркотиків нардепи пропонують ув'язнювати на 7 років.

Посилити покарання в Раді пропонують і за груповий збут наркотиків. Якщо зараз за такий злочин передбачено від 6 до 10 років, то в перспективі – від 8 до 15 років.

Один зі співавторів законопроєкту, нардеп партії більшості Андрій Одарченко, впевнений, що законопроєкт, у разі прийняття, змінить ситуацію на краще.

"На жаль, за останній час наркоманія набула серйозних масштабів. Жителі мого 170-го виборчого округу в Харкові постійно скаржаться на цю проблему, – сказав нам Одарченко. – Особливо на продаж наркотичних речовин без рецепта, на рекламу наркотиків у громадських місцях. Коли відповідальність за поширення наркотиків стане суворішою, більше людей замисляться – робити це чи ні. Сподіваюся, що парламент схвалить законопроєкт. Проблема потребує негайного розв'язання".

Зі свого боку директор Харківського інституту соцдосліджень Денис Кобзін вважає, що ухвалення закону не розв'яже проблему.

"Давно доведено кримінологами, що жорстокість покарання не впливає на масштаби злочинності. Навіть смертна кара не вплине. Вплинути може невідворотність покарання. Важливо, щоб злочини були своєчасно виявлені, а винні – покарані", – вважає Кобзін.
Джерело: Сьогодні