19:18, 25 березня

Аби не закриватися на карантин деякі підприємці йдуть на хитрощі

У квіткарні - побутова хімія, у наливайці - продукти. Аби заробляти в період карантину - підприємці вдаються до різних хитрощів.

поділитись:
Аби не закриватися на карантин деякі підприємці йдуть на хитрощі - фото 1

Одна з квіткарень міста. Працює вона й нині. Бо на прилавку є побутова хімія.

«Тут ніколи не продавали білизну, продавали квіти. У нас є два спеціалізованих два магазини в яких продається. Виживати потрібно людям, якусь отримувати копійку», - каже жителька міста Світлана.

Продавчиня запевняє - попит на ці товари є. В кіоск клієнтів не пускає - все виносить на вулицю. А ось квіти продає лише за попереднім замовленням.

«Доставка квітів по телефону, доношу до під'їзду в масці. Оплачують таксі, я сама далеко не поїду. Все-таки привітання і похорон ніхто не відміняв», - каже продавчиня квіткарні Вікторія.

Їдемо далі. Ще донедавна "наливайка", тепер, якщо вірити вивісці - продуктовий магазин. Та Марія зауважує, насправді, нічого - не змінилося.

«Заходить все той же контингент, який заходив і раніше. За випивкою в общем-то. Ніяких продуктів там немає, алкоголь, як і раніше», - розповідає маріупольчанка.

У багатьох кіосках - на полиці поставили побутову хімію. Або продукти. Щоб підпадати під категорію торговельних закладів, які навіть на період карантину можуть працювати. Чи це законно - поліцейські чіткої відповіді не дають. Кожен випадок розглядують окремо.

«Якщо ви стали свідком звертайтеся до поліції або на лінію 102. На місце буде направлено наряд поліції. Та приймуть рішення згідно чинного законодавства. Може бути накладена санкція у вигляді штрафу у розмірі, від однієї до двох тисяч неоподаткованих мінімумів громадян-це відносно громадян. Стосовно посадових громадян штраф може складати від двох до 10 неоподаткованих мінімумів», - зазначив інспектор відділу комунікації ГУНП у Донецькій області Олег Кирницький.

Аби не наражати себе на грошові стягнення - інші крамниці на "телефоні". Як, наприклад, ця, де можна - придбати спортивне знаряддя. Та краще не влаштовуйте собі шопінг і лишайтеся вдома!