20:02, 28.08.2020

Адаптивний карантин. Як школи Маріуполя підготувалися до початку занятть

Безконтактні термосканери, бактерицидні килимки, дезінфектори, мило та термометри. Школи Маріуполя забезпечують спецзасобами проти коронавірусу. Які умови створюватимуть для школярів та кому дозволять сидіти на уроках без масок?

поділитись:
Адаптивний карантин. Як школи Маріуполя підготувалися до початку занятть - фото 1

Лівобережжя. 10 школа. На вході - інформаційні плакати про захист від коронавірусу. Такі ж нагадування розвісять у кожному класі. На підлозі - бактерицидний килимок, який дезінфікуватиме взуття. У заклад всі повинні приходити в масках. Але є й пом'якшення.

«Для початкового ступеня, з першого по четвертий, можна приходити без маски. І перебувати в школі без маски. Протягом дня, згідно з рекомендаціями, в коридорах, під час перерви, рекомендовано перебувати в масці. Під час уроку, в кабінеті маску діти знімають, в масці тільки педагог. Якщо ж дистанціюватися педагог, він біля дошки, це лекційний матеріал, то тоді може не використовувати маску при дотриманні дистанції», - розповідає заступник міського голови Олександр Кочурін.

Крім того в школах встановлюють безконтактні термосканери, які автоматично сканують дітей при вході та визначають їхню температуру. Результат - виводить на планшет.

«Якщо ж температура перевищена - буде сигнал. Це тепловізор. З такими планшетами в кількості 63 штук будуть в Маріуполі. Тобто завдання забезпечити всі школи таким інноваційним приладом».

До 20 вересня такі пристрої будуть встановлені в усіх школах. Зокрема, заклади отримають запас мила, додаткові термометри, антисептики, багаторазові маски. Дезінфекційні засоби стоятимуть у кожному класі. Тож завдяки дотриманню правил захворюваність повинна спадати, запевняють медики.

«Перший параметр потрібно сказати про те, що в місті Маріуполь один з найнижчих рівнів захворювань як і Covid-19, так і іншими інфекційними захворюваннями. Найголовніше те, що жителі чують міську владу і йдуть по шляху, який міська влада вказує щодо профілактики коронавирусу», - каже директор міської лікарні №4 Володимир Жигіль.

Оцінив результати й міський голова Вадим Бойченко. Наголосив, безпека дітей - зараз у пріоритеті.

«Тоді школи не лише 1 вересня відкриються, але і продовжать весь навчальний рік. Це можливо при солідарній відповідальності як батьків, так і громади Маріуполя. Ми виділили додаткове фінансування 20 мільйонів на те, щоб наші школи першого вересня відкрилися, були забезпечені всім необхідним відповідно до рекомендацій МОЗ», - наголосив Вадим Бойченко.

Мер додав, профілактика та її виконання дає свої результати. Зараз Маріуполь у зеленій зоні і вже першого вересня 40 тисяч дітлахів сядуть за парти.