13:34, 30.04.2020

Арсеній Яценюк: Коли пандемія відступить, ми можемо не впізнати культурне обличчя країни

За рік влада недостатньо зробила для захисту мови, впевнений політик.

поділитись:
Арсеній Яценюк: Коли пандемія відступить, ми можемо не впізнати культурне обличчя країни - фото 1
«Коли пандемія відступить, ми можемо не впізнати культурне обличчя країни, в якій опинимося. Це враження буде дорівнюватиме шоку, якщо зараз не зупинимо ревізію гуманітарної політики з елементами реваншизму», - зазначив лідер «Народного фронту» Арсеній Яценюк на своїй сторінці у Facebook.

Яценюк нагадав, що з часу ухвалення закону про українську мову минув рік. Його розробляли саме представники «Народного фронту». Проте, зараз влада змінилася, і сьогодні комітет Верховної Ради з питань гуманітарної політики розглядає закон депутата від «Слуги народу» Бужанського про обмеження використання української мови в освіті: «Існує висока вірогідність ухвалення цих обмежень парламентом».

Також, підкреслив Арсеній Яценюк, за рік не сформовано офіс мовного омбудсмена:

«Саме призначення на посаду недосвідченої кандидатки виглядає як таке, що мало на меті затягнути та саботувати процес утвердження державної мови. Відставка лише повернула ситуацію до нульової позначки, зафіксувавши втрачений для імплементації вимог закону час», - підкреслив лідер НФ.

Арсеній Яценюк також наголосив, що «викликає запитання спроможність Нацради з питань телебачення та радіомовлення реагувати на дотримання мовних квот».

У той же час, в Кабміні не призначено міністра освіти, а уряд працює без міністра культури.

«Все це є свідченням вакханалії, яка повністю провалює гуманітарну політику у країні. Яка веде, і це вже факт, до скорочення обсягів використання української мови на телебаченні, що видно неозброєним оком», - написав він.

«Будь-які посилання на законодавчі неузгодженості у парламенті, де існує монобільшість, - блеф і параліч», - наголосив Арсеній Яценюк.