16:51, 20.11.2020

Арсеній Яценюк: Наша ціль – створити «пояс безпеки» в Європі

«Нам потрібний план дій і дорожня карта. Це буде непроста дорога, але нам треба досягнути цілі - створити «пояс демократій», «пояс свободи» в Європі, розширити Європу і зробити Україну, Молдову та Грузію членами ЄС», - заявив голова Київського Безпекового Форуму Арсеній Яценюк.

поділитись:
Арсеній Яценюк: Наша ціль – створити «пояс безпеки» в Європі - фото 1

Арсеній Яценюк наголосив, що для Заходу «критично важливо, аби Молдова, Україна та Грузія були частиною Європейського Союзу та НАТО».

Він нагадав, що кілька місяців тому в своїй статті для Financial Times звернувся до ЄС та США створити місію високого рівня з метою розширення Європи:

«Головний фокус цієї місії має бути на Україні, Молдові та Грузії - чи можуть Україна, Молдова та Грузія стати членами Європейського Союзу і НАТО. І відповідь повинна бути, без сумніву, позитивна».

Голова КБФ також наголосив на важливості підтримки Білорусі. Крім того, Арсеній Яценюк звернувся до заступника Голови парламенту Молдови Міхая Попшоя, який був учасником дискусії, і привітав народ Молдови із переконливою перемогою Маї Санду на президентських виборах:

«Це не просто перемога Маї Санду на цих дуже складних виборах. Насправді ці вибори виграли народ Молдови, народи ЄС та увесь вільний світ. Хто програв? Ми знаємо це ім’я, і це не пан Додон. Це - Путін. Адже особисто він підтримував проросійського президента на території незалежної Молдови».

Новообраний президент та народ Молдови, сказав голова КБФ, постануть перед низкою викликів:

«Наші країни мають багато спільного. Російські війська базуються на території незалежної Молдови у Придністров’ї. Російські війська базуються в Криму, Донецьку та Луганську. Росія намагається підірвати територіальну цілісність та демократію в наших країнах. Перед нами також величезні виклики, пов’язані з пандемією, економікою та високим рівнем міграції. І нам потрібно з цим справлятися».

Арсеній Яценюк виразив надію, що влада України, МЗС та парламент повністю розуміють необхідність тісного діалогу з Молдовою, її президентом та майбутнім урядом.

«Ми маємо стояти плече до плеча. Адже ми боремося за наші країни, наші народи. І боремося з одним із найсильніших ворогів - Путіним. Повірте, Путін ніколи не облишить свій план - контролювати Молдову, Україну і Грузію. Його головна мета - відновити Радянський Союз. І в цьому він зосереджений на Молдові, Україні та Грузії», - сказав він.

Арсеній Яценюк висловив вдячність новообраному президенту Молдови за чітку позицію - засудження незаконної анексії Криму та російської агресії проти України.