17:15, 26.11.2020

Арсеній Яценюк спрогнозував сценарій на 2021 рік для України. Чого чекати?

Грошей на рахунках держави немає. З варіантів - тільки дорогі запозичення, рефінансування НБУ або криза, відставка уряду і дострокові вибори. Таким бачить в найближчому майбутньому розвиток ситуації в Україні політик Арсеній Яценюк.

поділитись:
Арсеній Яценюк спрогнозував сценарій на 2021 рік для України. Чого чекати? - фото 1

Про це він написав у своєму Telegram каналі.

«Начебто погодили бюджет з МВФ. І що? Програму реформ в цьому році провалили. Грошей на рахунках держави немає. За такої тенденції почнеться затримка зарплат, пенсій та соціальних виплат. Далі - перестануть відшкодовувати ПДВ, збирати переплати з податків, не фінансуватимуть місцеві бюджети і так далі. Дірка - 120 мільярдів грн. Якщо ЄС дасть макрофін (а це сумнівно), то дірка - 100 млрд», - написав Яценюк.

Політик упевнений, що «МВФ нам поки не світить». З варіантів виходу з ситуації, на його переконання, «тільки запозичення: зовнішній ринок (дорого), внутрішній ринок (дорого), рефінансування НБУ і покупка на ці емітовані гривні банками державних цінних паперів».

У той же час, написав політик, прем'єр просто зник з моменту свого призначення, а президент не знає ситуації.

«Є четвертий варіант - економічна і політична криза, відставка уряду, дострокові вибори. Це основний варіант на 2021 рік», - переконаний Арсеній Яценюк.