10:20, 15.04.2020

Арсеній Яценюк: Влада повинна повністю закрити імпорт електроенергії

Закрити імпорт електричної енергії з Росії і Білорусі. І не лише на період карантину, а назавжди, - заявив лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк у програмі «Сьогодні» на телеканалі «Україна» 14 квітня.

поділитись:
Арсеній Яценюк: Влада повинна повністю закрити імпорт електроенергії - фото 1

Зараз ситуація в українській енергетиці критична. Її знищують. Наслідки вже торкнулися вугільної галузі. Безвідповідально у такі часи відкривати імпорт електричної енергії з Росії і Білорусі і давати роботу білорусам і росіянам, а не українцям, - наголосив Яценюк. Він підкреслив, зараз «Енергоатом» майже банкрут: “Теплоенергетику влада вже збанкрутувала”.

Зараз необхідні невідкладні дії безпосередньо президента і уряду, щоб навести порядок на енергетичному ринку. Треба створити антикризовий енергетичний штаб, і прем'єр повинен його очолювати: “Вони повинні невідкладно діяти”, наголосив лідер «Народного фронту».

На думку Яценюка, завдання №1: “повністю закрити імпорт електричної енергії з Росії і Білорусі. Не на період карантину, а повністю її закрити”.

Окрім того, треба збалансувати енергетичний ринок по ціні, показати прогнозний баланс виробки електроенергії тепловими станціями, атомними станціями і Гідроенерго і, в умовах високого рівня неплатежів, прокредитувати енергоринок, “аби система не вмерла”- наголосив Яценюк.