10:33, 11.11.2020

Арсеній Яценюк: Зниження зарплати депутатам у 2014 році — це політика порятунку держави

Екс-прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у своєму Facebook нагадав, що у 2014 році він зменшив депутатам зарплату до 6 тисяч гривень.

поділитись:
Арсеній Яценюк: Зниження зарплати депутатам у 2014 році — це політика порятунку держави - фото 1

Диспут на цю тему почався через те, що у публікації на «Українській правді» автори Соня Лукашова та Ольга Кириленко таке рішення назвали популістичним. Політик нагадав, що в той час країна була без фінансів, без армії, з окупованими територіями, під атакою російських військ:

«Люди добровільно віддають на армію останнє, а солдати за власні кошти купують бронежилети і каски».

Політик зазначив, що тоді, на посаді прем'єра, намагався економити фінанси.

«Так, прем'єр не літав тоді чартерами, бо вважав це безчесним у цих умовах, - може, це також популізм? Так, я прийняв постанову номер 100 про жорстку бюджетну економію. І вже в 2015 році були підвищені зарплати вчителям, лікарям, рятувальникам, військовим та іншим службовцям», - нагадав Арсеній Яценюк.

"Це була політика порятунку держави, і вона виконала своє завдання", - впевнений Яценюк

«Я залишив 90 млрд гривень на рахунках і зменшив борги держави з 73 до 67 млрд доларів. Початок війни і окупація Криму та Донбасу зумовили різке падіння ВВП країни до мінус 16%. На початку 2016 року ми вивели темпи зростання економіки у плюсові показники», - наголосив екс-прем’єр, зазначивши, що оцінку його рішень дали світові лідери і міжнародні фінансові інститути.