18:01, 11.09.2019

Арт-резиденція "Дифузії" зібрала митців з 4-х країн світу у Маріуполі

поділитись:
Арт-резиденція "Дифузії" зібрала митців з 4-х країн світу у Маріуполі - фото 1

На пленер до Маріуполя - з Аргентини. Аналія Адорні - аргентинська художниця з італійським корінням. Каже - у своїй роботі хоче поєднати живі емоції та індустріальну атмосферу міста.


«Я намагаюся зобразити свої відчуття від знайомства з вашою культурою та прагнення людей до розвитку промисловості».


Мисткиня ділиться - дістатися Маріуполя було непросто, але вона радіє можливості дослідити наше місто.


«Для мене дуже важливо відчути такий культурний мікс Я вдячна за можливість попрацювати в Україні. І розвивати мистецтво разом з іншими художниками з різних країн світу».


Художники, скульптори, відеографи та фотографи. Арт-резиденція "Дифузії" зібрала понад 12 митців та мисткинь. Діана Пачеллі бере участь у ній вдруге. Цьогоріч разом з Елен Фалабіно вирішила зробити спільний проєкт.


«Ми компонуємо фотографії з інсталляціями у публічному просторі. Ми сфотографували різні місця Маріуполя. Роздрукували ці фото. Повісили їх на вулицях міста. Зараз ми їх зберемо і перемістимо до виставки».


Пленери у старій частині міста, малювання з натури, майстер-класи та воркшопи. Протягом тижня до подій арт-резиденції запрошували приєднатися всіх охочих.


«Цель этой резиденции - активизировать жизнь не в центрах таких, как Киев, Харьков, ещё что-то, а активизировать в местах, из которых люди, которые должны были бы её активизировать, они уезжают. Если человек хочет серьёзно заниматься живописью, он едет в Харьков, ещё куда-то. И это очень обидно, потому что она может быть и здесь» - розповів автор проєкту "Дифузії" Алан Мейер.


Організатори додали - для занурення у атмосферу Маріуполя показали митцям-дослідникам куточки міста, які формують характер його мешканців, познайомили з різними соціальними та етнічними групами.


Організували арт-резиденцію колегіум Анни Ярославни "Схід" та Ліга вільних художників "Арс Альтера". Долучилися і маріупольські цінувальники мистецтва. Виставка робіт учасників відкриється у п'ятницю у Центрі сучасного мистецтва імені Куїнджі. Початок о 15.


Бажаєте отримувати оперативні новини в свій месенджер - підписуйтесь на наш канал в Telegram.