19:58, 01 вересня

Батьки, які бояться коронавірусу, можуть не водити своїх дітей до садочка

Через карантин дитина замість садочку сидить вдома. Чи зберігається у такому випадку місце за дошкільником?

поділитись:
Батьки, які бояться коронавірусу, можуть не водити своїх дітей до садочка - фото 1

Боїтесь коронавірусу – замість садочку залишайте дитину вдома. Таку заяву зробили у Міністерстві освіти. В пані Ольги двоє дітей. Її старша донька ходить до садка. Жінка розповідає: якщо хворих на коронавірус у Маріуполі стане більше, буде змушена залишити дитину вдома. Та впевнена, місце у садочку за дівчинкою - збережеться.

«Воно завжди зберігається, нас ніхто не виганяє з саду. Довідки - це необхідність, у зв'язку з тим, що діти довго сидять вдома. Педіатр оглядає, дає епідемічний стан та все добре. У садок без проблем», - каже мати дошкільника.

Нині у маріупольських садочках дітей мало. Та не через пандемію, стверджують вихователі. Мовляв, дошкільники на оздоровленні. А вже до середини вересня всі мають повернутися. Запевняють: паніки у батьків через можливу другу хвилю Covid-19 немає.

«Батькам дали зрозуміти, що у нас дотримані всі заходи, всі заходи в нашому дитячому садку. Дезінфекція, і по можливості відстань, і маски. Все є у нас», - каже вихователька садочка.

А хто ж поки не хоче водити дитину до садочка, про місце у групі може не перейматися, бо воно за дошкільником зберігається. Хоча, розповідає завідувачка закладу, малюка зі списків формально викреслять.

«Це все буде вирішуватися в індивідуальному порядку. Якщо ми виведемо цю дитину зі списку, то при першій нагоді, тобто бажанні, дитина буде прийнятий в дитячий сад», - запевнила завідувачка дитячого садочка Оксана Шурдова.

Зазвичай, наголошують у департаменті освіти, в оздоровчий період діти можуть не відвідувати садочок до 75 днів. Та після тривалої перерви варто буде звернутися до педіатра по довідку.

«Довідку про те, що дитина здорова і може відвідувати заклад дошкільної освіти. Якщо дитина не відвідує більше ніж місяць, то педіатр медичного закладу приймає рішення самостійно, які спеціалісти вузькі потрібні для проходження. Або аналізи додаткові», - розповіла спеціалістка департаменту освіти Ірина Куркіна.

Та додають, нині діти вже повертаються після літнього відпочинку до закладів дошкільної освіти.