14:47, 19.11.2020

Без права на помилку та дві хвилини аби почати рятувати життя

Ми продовжуємо нашу рубрику "Секрет рівноваги". Цього разу наші герої - сапери, водолази, верхолази та пожежники. Як борються зі стресом?

поділитись:
Без права на помилку та дві хвилини аби почати рятувати життя - фото 1

Артем працює сапером. Зізнається: робота серйозна. Навіть професіоналам буває страшно.

«Коли попали під обстріл, отримав поранення. Робота мене відпускає дуже мало. Часу на родину та дітей вистачає мало. Якщо він є, я віддаю все їм», - розповідає Артем Мельничук.

А ось Антон Гайтан пильнує, аби відпочинок не завдав нам шкоди. Хлопець очищує акваторію Азовського моря від небезпечних предметів. Він - водолаз.

«Мені подобається працювати з обладнанням та ходити під воду і виконувати роботу під водою. Моє хобі дайвінг та підводне полювання. Також мені подобається рибалка та мисливство. Ще відпочинок з сім'єю на свіжому повітрі», - розповідає чоловік.

Є в цьому підрозділі ті, хто рятує людей на висоті. Це про Едуарда. Він верхолаз. Хлопець показує нам своє обладнання.

«Використовуються для забезпечення захисту від падінь рятувальника, а також робити на опорному канаті».

Знається на хімічних речовинах та пише пісні. Це про Олексія. Він - хімік-розвідник. У вільний час тренується в спортивному залі. Та головне хобі для хлопця - музика.

«"Мама", "Я люблю тебя","На долгую память". Почав писати на різні теми, записувати на студії звукозапису пісні. Їх присвячую мамі, дівчині і "На долгую память" є пісня, яка записана класному керівнику», - розповідає чоловік.

Психологи ж стверджують: у надзвичайників робота стресова. Тому радять рятувальникам вчасно "переключатися".

«Дуже часто буває, люди сіли в своїй шкаралупі: дім-робота-дім, а потім чомусь мені так погано. З роботи вийшов знову-таки хобі. Теж саме пішов в качалку, пішов в басейн. Знайти, щось своє, свій ресурс і ти будеш відчувати, що ти наповнюєшся», - порадила психологиня Ольга Вінгольц.