20:20, 04.05.2020

Без власного кута у похилому віці. Історія пенсіонерки з Маріуполя

Без їжі, води, одягу та в антисанітарних умовах. Уже майже півроку так живе пенсіонерка Лариса Москальова. Жінка - частково паралізована, недобачає. Жаліється, її ошукала сусідка - відібрала квартиру, пенсію та переселила у напівзруйнований дачний будинок.

поділитись:
Без власного кута у похилому віці. Історія пенсіонерки з Маріуполя - фото 1

У домівці пані Лариси відсутнє опалення та світло. У стінах - наскрізні щілини. В оселі - брудно та смердить. На подвір'ї - розкидані особисті речі, сміття, немитий посуд. Разом зі старенькою проживає донька Ніна. Проте піклуються про пенсіонерку небайдужі люди, поліція та сусідка.

«У бабусі запитай, що вона їла? Кислі макарони. Бачите, це шкарпетки їй принесли, халатик. Коли він стирався і коли її мили взагалі? Я вже говорила, нагрійте на багатті води, купайте бабусю. Навіть купувати нічим: ні мила, ані шампуню, ні порошку, нічого у бабусі», - каже сусідка Наталя.

Пані Лариса згадує, раніше мешкала разом із донькою у трикімнатній квартирі. Але хотіла придбати приватний будинок. Про плани дізналася сусідка Валентина. І пообіцяла жінкам купити житло на Мирному, потім - доглядати за старенькою.

«Не бійтеся все буде добре, ми вас не кинемо, будемо дивитися за вами. Щоб я переписала на неї, а не на Ніну і пенсію і квартиру, щоб разом все були», - каже стара.

 

«Пообіцяв мені взяти будиночок, щоб були всі разом, як сім'я, щоб були всі в купі і підтримка, самі розумієте. Там щось не вийшло, я не знаю що. Так і не сказала, через що не вийшло там, ось тут опинилися», – додає донька пенсіонерки Ніна.

Проте і звідси стареньку виганяють. Адже цей дачний будиночок колишня сусідка жінок не придбала - а винайняла.

«Ваша Валя прострочила терміни оплати. У тому місяці не платили, в цьому місяці - не заплатили і він вчора приходив, каже я їх буду виганяти. Тому що ви тут живете незаконно, зрозуміло? У вас є прав на цю дачу, ніякого», - каже голова дачного кооперативу Анатолій.

Ми вирішили поспілкуватися з пані Валентиною самостійно. Спочатку телефонували. Потім прийшли до квартири.
Відповіді ми так і не отримали. Проте вдалося поговорити з сусідами. Нам розповіли, ці двері відкривають тільки за певним шифром стуків. Та й часто влаштовують застілля.

«Засідали там, в такий час, був молодий чоловік вона там під деревом, така калюжа крові, ножем його штрикнув там. Поліція з'ясовувала що там та до чого».

Поки пані Валентину шукатиме поліція. Аби з'ясувати всі обставини.

«Шахрайським шляхом заволоділа квартирою, а саме Москальова Лариса, ця жінка поставила підпис на документах і шахрайським шляхом заволоділи її майном так само отримує жінка її пенсію. теж за дорученням, бабуся поставила підпис, а не знаючи нічого грубо кажучи і вона загрожує їй фізичною розправою», - каже патрульний поліцейський Микита Максимюк.

Ларисі Москальовій дуже складно допомогти, запевняють працівники соцслужб. Адже у неї є доросла працездатна донька.

«Виходили за адресою проживання жінки, підтвердили факт складних життєвих обставин. На теперішній час триває збір узагальнення інформації та пошук ресурсів для допомоги цієї родини», - каже директорка Центрального районного центру соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді Рита Мадаліц.

Пані Лариса повинна була покинути дачний будинок цими вихідними. Проте сьогодні поліція повідомила, поки що вона досі там. Її годують волонтери. А правоохоронці знову наголошують - будьте обачними та будь-які фінансові операції проводьте тільки з досвідченими юристами.