09:29, 27 січня

Більше половини українців не готові вакцинуватися від коронавірусу

Навіть при умові, якщо щеплення будуть безкоштовними. А епідеміологи наголошують: вакцинація - єдиний шлях подолати пандемію.

поділитись:
Більше половини українців не готові вакцинуватися від коронавірусу - фото 1

Юлія перехворіла на ковід кілька місяців тому. Та деякі симптоми і досі даються взнаки. Каже, не засмучуватися з цього приводу допомагає почуття гумору та розуміння, що ж насправді відбувається в організмі.

«Ясність і знання дуже сильно знімають тривогу. Мене, наприклад, дуже сильно підтримувало те, що я дуже добре вникнула - як працює вірус, що з ним відбувається, що за фактом специфічного лікування немає», - каже психотерапевтка Юлія Бережна.

Психотерапевтка за фахом, Юлія тепер знає про коронавірусну хворобу майже все. Єдине, що турбує - не хочеться хворіти повторно.

«Вакцинація ця ... Нормальних досліджень не було, і начебто як це панацея і було б круто, якби це працювало. Тривожить це питання», - каже психотерапевтка Юлія Бережна.

Вакцинація - єдиний спосіб зупинити пандемію, запевняють фахівці.

«Сьогодні у нас є проблематика в Україні. Це не забезпечення вакциною, а сама вакцинація. Рівень вакцинації проти обов'язкових вакцин - це поліомієліт, і дифтерія, і кір - коливалася від 40 до 60 %, при нормативі 95 %», - зазначив начальник головного управління держпродспоживслужби у Києві, епідеміолог Олег Рубан.

Як результат - в країні зафіксовані випадки і поліомієліту, і дифтерії. А із захворюваності на кір Україна - європейський лідер.

«Сьогодні у нас будуть масові відмови від вакцинації проти коронавірусу, але сьогодні - це є єдиний цивілізований шлях зниження агресивності епідемії», - зазначив Олег Рубан.

Під час прямої трансляції відповів начальник управління держпродспоживслужби у Києві Олег Рубан і на запитання про ефективність вакцинації, локдауну та інших протиепідемічних заходів.

«Лайт-версія локдауну, але він ефективний, тому що у нас не іде поширення інфекції саме в організованих колективах».

Щотижня у межах проєкту Фонда Ріната Ахметова "Спитай у лікаря" експерти-медики діляться своїм досвідом щодо лікування та профілактики коронавірусу.

«Фонд Ріната Ахметова і телеканал Україна продовжують проєкт "Запитай у лікаря". На сьогоднішній день учасниками ефіру стали 10 провідних фахівців української медицини. Проект загалом подивилися понад мільйон глядачів», - розповіла під час прямої трансляції директорка депертаменту комунікацій Фонду Ріната Ахметова Юлія Єршова.

Повну версію трансляції можна переглянути на сторінках Фонду Ріната Ахметова в соціальних мережах.

«Это здорово, что это кто-то делает, показывают живых людей, которые болеют и кто-то объясняет, что делать. Это всегда успокаивает и дает какую-то опору. Это очень важно», - акцентувала психотерапевтка Юлія Бережна.