17:25, 06.11.2019

Бойовики «ДНР» знизили активність, проте на передовій напружено

Бойовики «ДНР» знизили активність, проте на передовій напружено 06.11.2019

поділитись:
Бойовики «ДНР» знизили активність, проте на передовій напружено - фото 1

У понеділок противник обстріляв Новотошківське на Луганщині. Це лише за 10-ть кілометрів від Золотого, де минулого тижня відбулося розведення сил. У місцевій школі зупинили заняття та ховали дітей у підвалі.

Старшокласник Данило показує підвал школи: тут напередодні він разом з іншими учнями ховався від обстрілів.

“Сидели общались, подбадривали друг друга, чтобы страшно не было”

Директорка каже - обстріл почався по обіді. Було чутно, як снаряди падають десь неподалік школи. Найбільше нажахалися найменші - вихованці дитсадка при школі. Атака заскочила їх, коли вони спали.

“Дітки тільки позасинали. Сонні почали їх будити одягали і виносили Ті хто трошки постарше, ті самі шли, цих виносили” - розповідає вихователька.

Обстріл тривав близько години. Ворожі снаряди не зачепили школи та будинків. Армійці кажуть - противник бив зі ствольної артилерії та мінометів.

«Прилетіла міна 120 впала десь біля Новотошківки Після чого через хвилин 5 прилетіла друга а потім з перервою штук 5. Ми поняли, що пристрілюються. Стали на позиції і почав АГС працювати і прицільно».

Бійці впевнені - противник намагався спровокувати їх на вогонь у відповідь, щоб потім звинуватити у зриві процесу розведення. Тому армійці не стріляли.

“Хто буде крайнім якщо поблизу населеного пункту відбувається якійсь обстріл. Хто буде крайнім якщо тут стоять ЗСУ? Понятно, шо ми будемо крайніми. Місцеве населення буде обурене. Можливо вони таким чином хотіли якось скрасити це розведення”.

Заняття у школі проходять за графіком. Але в підвал доставили стільців. На випадок нової атаки.