20:30, 06.06.2019

Бути чи не бути виборам 21 липня?

Бути чи не бути виборам 21 липня? 06.06.2019

поділитись:
Бути чи не бути виборам 21 липня? - фото 1

Цілий стос! Майже 300 сторінок. Представники "Народного фронту" до Конституційного суду несуть докази неконстиуційності розпуску Ради. Це і стенограми засідань, і заяви про формування парламентської більшості та вихід із неї. Кажуть - коаліція цілком законно проіснувала до 17 травня цього року. На формування нової був і ще місяць. та часу не дали.


Чи конституційним був указ, - суд має вирішити протягом місяця, адже вчора КСУ визнав цю справу невідкладною. Тим часом політологи роблять свої припущення - як розвиватиметься ситуація. Одні вважають, що суд визнає указ неконституційним. Існує й думка, що зараз більшість суддів Конституційного суду не знає, що робити далі. Якщо указ визнають неконституційним - підуть на конфлікт із владою та громадською думкою. Тому, мовляв, найкращим у такій ситуації буде так зване "соломонове рішення".

У Центрвиборчкомі ж до виборів уже на повну готуються. Проводять тендери, розподіляють кошти. Однак через правову колізію не всі члени ЦВК погоджуються брати на себе таку відповідальність.


Але якщо вибори таки не скасують - є ризик не встигнути технічно підготуватися- зокрема, надрукувати необхідну кількість бюлетенів. Політологи кажуть: якщо загроза і залишиться реальною - президент може внести зміни в свій указ і відтермінувати вибори.


Та якого б числа перегони не відбулися - якщо пройдуть таки влітку, явка буде нижчою, ніж зазвичай, - прогнозують експерти. Студенти роз"їдуться по домівках, а багато офісних працівників - по відпустках.