13:20, 23.06.2021

Через холодний червень в Україні очікується неврожай

Врожай - псується. Вплинули на це і холодний початок літа, і аномальні зливи. Що буде з цінами на картоплю, моркву та помідори ближче до осені?

поділитись:
Через холодний червень в Україні очікується неврожай - фото 1

На Луганщині через аномальні зливи у городників гниють овочі. Кабачки, картоплю, гарбузи та іншу городину затопило. Тепер замість овочів- риби вдосталь, жартують городники.

Дощова вода сходить і донині, озера вийшли з берегів. Деякі вулиці і будинки стоять затопленими досі. Їх обживають дикі качки. На півночі області змило не тільки городи, а і цілі поля. Що не втонуло - побило градом.

За спостереженнями синоптиків у Луганській області за пару годин випало дощу стільки, скільки б мало лити місяць. Та такі явища були локальними.

«Катастрофи немає. Достатьня волога це добре, але на почтаку червня була зниження температури це не дуже добре. Вже було також перезволоження грунту що не кращим чином впливає на врожай», - кажуть агрометеорологи.

Холодний початок літа вплинув на вартість і смак перших місцевих врожаїв - зізнаються торговці на ринках. Знайти червоні і не кислі ягоди все ще важко.

Натомість науковці запевняю: нині погода сприятлива, особливо для зернових культур, насамперед - пшениці. А от що стосується городини, то різких стрибків у вартості не буде.

«Україна уже давно живе в глобальному світі. І ціни не Україна встановлює. Вони формують світовим ринком. І тому очікувати пониження цін не треба. Ну і навпаки не треба боятися що ціни різко зростуть», - вважає кандидат сільськогосподарських наук, доцент ПДТУ Григорій Сахацький

Синоптики тим часом прогнозують прихід справжнього літа. До нас повернеться суха тепла спектона погода. Буде сухо. А городник жартують: якщо погода надалі буде сприятливою, то ще встигнуть пересіяти городи.