18:33, 13 лютого

Через снігові намети на КПВВ труднощі з перетином кордону

Затримуватися машини вимушені були у Мар'їнці. Там випало чимало снігу. Та по той бік лінії розмежування не поспішали чистити дороги - кажуть у штабі Операції об'єднаних сил. Зібралися автомобільні черги. А от військові навпаки негоді - раді.

поділитись:
Через снігові намети на КПВВ труднощі з перетином кордону - фото 1

Сніг сипав майже усю ніч та ранок, рясно вкривав усі підступи до Донецька. Біля Авдіївки його випало стільки, що місцями легше було пересуватися санчатами, аніж йти пішки.
Майже від ранку – жодного пострілу. Чутно лише двигун бензопили. Бійці заготовляють дрова для буржуйок. У такі снігопади, бойові дії зазвичай припиняються.

"Вот только почистили все окопы, и обратно! Тут просто поле, поэтому сюда надувает быстро! Только все почистили, и по новой!"

Снігопад заважає противнику вести прицільний вогонь, кажуть армійці. У таку погоду не літають безпілотники і не працюють снайпери.

"Уже снайперу будет тяжелее работать. Либо ему надо будет дольше подготавливаться для выстрела. Соответственно, ми стараемся столько времени на открытой территории не находиться".

Стріляли тут лише вранці – з автоматів. Без жодної мети. Так, про всяк випадок. І причиною цієї стрілянини теж була погода.

"Сегодня был туман. Делали прострелы, потому что был туман. Они прострелы делают, потому что думают, что мы к ним будем идти, ми так же думаем, тоже прострели делаем. Ну, где-то без двадцати десять уже рассеялся, я ходил смотрел".

Останні кілька тижнів ворожа активність на цій ділянці фронту значно зменшилася, кажуть армійці. Противник стріляє переважно з автоматів та великокаліберних кулеметів. А найгарячіше буває у перший день ротації бойовиків.

"Они заезжают на этот пост на сутки, на двое примерно. То есть, ведётся огонь в отдельные дни активнее. Вторник и четверг – особенно активные дни, ну, я думаю, вы тоже подметили. Они заезжают и меняются, и могут даже днем постреливать".

Коли знімальна група залишала позиції, снігопад посилився. Тож цілком можливо, що зумовлений погодою режим тиші у районі Авдіївки протримається ще трохи.