18:10, 23.08.2019

Чергова поразка НАБУ у справі Ротердам +

Чергова поразка НАБУ у справі Ротердам + 23.08.2019

поділитись:
Чергова поразка НАБУ у справі Ротердам + - фото 1

Апеляційний суд Києва зняв арешт з комп'ютерів, які ще два роки тому детективи вилучили в Нац-комісії з регулювання комунальних тарифів. Техніку називали речовим доказом. Мовляв, там - важливі переписки між підозрюваними у справі. Втім, за час слідства прокурори так і не змогли надати доказів чиєїсь вини.


Напередодні суд відмовся брати під варту вже шостого підозрюваного у справі через відсутність для цього підстав. Все більше експертів називають справу… переслідуванням. Кому ж може бути вигідна ця справа?


Аргументів немає – а справа є. Щоб зрозуміти, кому вона потрібна – повернемося у 2016 рік. До запровадження формули розрахунку Роттердам + вартість вугілля визначало Міністерство енергентики. За власним бажанням. І ця ціна завжди була приблизно вдвічі нижчою за собівартість вугілля. Державні шахти не могли вижити в таких обставинах. Тому – існували за рахунок дотацій. Тобто… за гроші платників податків!!

Здавалося б, у виграші всі: шахти і шахтарі. Українці, на чиї податки роблять більш корисні речі, аніж утримання шахт. Але… формула була явно не на руку феросплавникам – найбільшим споживачам електроенергії в Україні. Раніше вони купували її за безцінь, тепер їм виставили справедливі рахунки. Ціна вугілля була включена у вартість кіловатів – для підприємств, тому їхні прибутки зменшилися.


Першу скаргу на Роттердам+ у березні 2017 суд не задовольнив, тобто визнав формулу законною. Відразу за справу взялося НАБУ.


З 1 липня формула Ротердам + не діє. Відбулась реформа енергетики. Ціну на кіловати тепер визначає ринок. Утім, в Україні знову дефіцит свого вугілля, і його треба докуповувати закордом. І як з‘ясувалося, на нещодавній нараді у Президента – найвигідніша ціна серед усіх… знову та, що визначає Роттердамський хаб. Схоже, слідство НАБУ поки не знайшло головне: об‘єктивний привід для розслідування.