19:20, 10.04.2020

Четверо маріупольців з COVID-19 одужують

Аналізи чотирьох маріупольських пацієнтів з підтвердженою коронавірусною інфекцією показали негативні результати.

поділитись:
Четверо маріупольців з COVID-19 одужують - фото 1

Про це сьогодні, 10 квітня, на брифінгу повідомив мер міста Вадим Бойченко.

Сьогодні з референц-лабораторії Києва прийшли результати проб 24-х маріупольців. З 19 проб пацієнтів, у яких наявність вірусу була під підозрою (4 дітей і 15 дорослих) - усі результати негативні.

Також був досліджений біоматеріал пацієнтів з уже підтвердженим діагнозом. З 5 проб - 4 негативних і 1 поки позитивна. Зараз їх проби повторно досліджуються. Якщо і в цей раз вірус не виявлять - діагноз COVID-19 знімуть, а пацієнтів випишуть з лікарень, розповіла Ксенія Сухова.

"На сьогодні ушпиталені 10 осіб. З них 6 з підтвердженим діагнозом і 4 з підозрою. Також під наглядом медиків знаходиться п'ять людей, які контактували з хворими", - повідомила заступник міського голови Ксенія Сухова.

Крім того, в Маріуполі протестували пацієнтів з пневмоніями. Всього в місті 92 пацієнта з таким діагнозом. Всі тести теж показали негативний результат.

"Пневмонії, які лікуються в лікувальних установах міста - не викликані коронавирусной інфекцією", - повідомила Ксенія Сухова.


Окрім того, в Маріуполі на наявність інфекції перевірили і 473 медпрацівника. Жоден з тестів не показав позитивного результату. Сьогодні всі медики на 100% забезпечені засобами захисту, відзначили на брифінгу.

"Медичних засобів захисту в лікарнях вистачає на 55 днів. До всіх апаратів штучної вентиляції легенів підведений кисень. На наступному етапі в Маріуполі підготують ще 300 ліжок для пацієнтів з коронавірусом", - заявив мер міста Вадим Бойченко.

Україна ще не досягла піку поширення вірусу. У місті є позитивна динаміка. Це означає, що карантинні заходи працюють, зазначив міський голова. Але поки розслаблятися рано.

Як писав телеканал "Сигма" раніше, на цьому тижні в Маріуполь надійшли 15 тисяч експрес-тестів, а сьогодні в місті з'явилась і власна ПЛР-лабораторія, яка видає результати аналізу на COVID-19 за 40 хвилин.