19:55, 13.01.2020

Чи безпечно дітям у маріупольських школах?

Маріупольські заклади продовжують перевіряти на дотримання правил пожежної безпеки. Сьогодні рятувальники інспектували 9 загальноосвітьню школу.

поділитись:
Чи безпечно дітям у маріупольських школах? - фото 1

9 школа розташована в Приморському районі. Рятувальники розпочинають огляд з їдальні. Перевіряють шляхи евакуації, стан електричних мереж, розеток, та протипожежних систем. Виявили декілька порушень.

"Система пожежогасіння, яка також знаходиться в неробочому стані - ціла, але пошкоджена, видно сам розпилювач заржавілий, що свідчить про те, що він вже не спрацює".

Наступні - коридори, класи, актова зала та спортзал. На сходах відсутні перегородки. Частково не вистачає спеціалізованих стікерів та деякі сповіщувачі - не працюють.
На черзі - перевірка документації. Фахівці кажуть, всі знайдені недоліки зафіксують в актах. Їх направлять до керівника навчального закладу. У разі серйозних порушень - на адміністрацію оформлять адміністративний протокол.

"Можливо буде подано позов до адміністративного суду, ми не закриваємо заклади. Заклади можуть бути закриті або частково призупинена експлуатація до усунення порушень тільки за рішенням суду" – каже рятувальник Валерій Харченко.

Підстав для закриття школи немає, запевняє директор.

"Але є низка таких питань, які слід своєчасно вирішити так що б не було жертв на випадок пожежі. Це ми звертаємося до департаменту освіти і департамент освіти це розглядає і вже нам виділяє бюджетні кошти на встановлення АПС" – каже директор школи Володимир Стаценко.

Додає, кошти на оновлення пожежних систем виділять вже цього року. Незначні недоліки усунуть найближчим часом.