11:21, 18 липня

Чи безпечно зараз в Маріуполі купувати кавуни?

Стиглі, соковиті та чи безпечні? На ринках та у магазинах вже продають кавуни та дині! Хоча, зазвичай, сезон починається в серпні. Наша журналіст Карина Телепіна вирішила перевірити: чи не містить баштан шкідливих речовин.

поділитись:
Чи безпечно зараз в Маріуполі купувати кавуни? - фото 1

Слива, персики, кукурудза... А поряд - кавуни і дині. Як перевірити ягоду на нітрати? Кавуни та дині - по 25 гривень за кілограм. Продавці розповідають, їхній товар - з соняшної Херсонщини. І запевняють - баштан повністю безпечний.

«Лабораторія перевіряє постійно, нітрати не перевищують. Дітям даємо і самі їмо. В цьому році бачили? Ягода дуже дорога. Тому що - то дощів багато було, то посуха. Я думаю все пов'язано з погодою», - каже продавчиня.

Тож, безпечно чи ні? Ми вирішили переконатися особисто. Купуємо кавун, як то кажуть, на осліп та несемо на перевірку.

Донецька регіональна лабораторія. Кавун віддаємо фахівчині. Вона - спочатку розрізає, а потім - подрібнює ягоду.Далі - зважування соку кавуна. І на завершення - за допомогою спеціального розчину виявляємо кількість нітратів. Тож, який результат отримали?

«При нормованому значенні 60 мг/кг в нашій лабораторії було отримано результат 10 мг/кг. Це говорить про те, що отримане значення знаходиться в нормі, тому такі кавуни можуть потрапляти на стіл наших покупців без обмежень», - звітувала заступниця директора Донецької регіональної лабораторії Наталія Нікітіна.

Щоправда, купувати баштан можна не всюди, - кажуть у держпродпоживслужбі. Бо перевірити продукти та надати відповідний документ продавцю можуть лише в організованих для продажу місцях. За даними спеціалістів, цьогоріч випадків отруєння кавунами та динями поки не було.