10:30, 04 вересня

Чи бути цирконієвій шахті у селищі Нікольському?

Це питання депутати обговорили на засіданні районної ради. Один з варіантів зробити на місці цирконієвого родовища підземний заповідник.

поділитись:
Чи бути цирконієвій шахті у селищі Нікольському? - фото 1

Саме таке рішення запропонували сьогодні на засіданні районної ради. Депутат Вадим Кудрявцев наголосив: декілька місяців тому до Києва спрямували експертну групу. Вона вивчила геологічні дослідження щодо ділянки рідкоземельних металів у двадцяти квадратних метрах. Там у наявності ще й уран та торій.

Встановили на тому місці понад 700 свердловин, вони мають фонове випромінювання у 610 мікрорентген на рік. Коли норма ж до п'ятдесяти.

Вадим Кудрявцев додав: єдиний вихід врятувати усіх жителів - це створити під землею природний заповідник площею близько ста гектарів. На засіданні Нікольської селищної ради цю ініціативу підтримали.

«Ходатайствуем перед департаментом экологии и губернатором Донецкой области Павлом Кириленко с тем, чтобы остановить и официально утвердить подземный заказник для того, чтобы этот вопрос снять раз и на всегда и этот заказник будет иметь постоянное действие до отмены какого-то решения, кто на это осмелится», - сказав голова Нікольської селищної ради Василь Митько.

Також це рішення спрямували депутатам Маріупольської районної ради.