18:10, 30.10.2019

Чи готов Маріуполь боротися з дифтерією?

Чи готов Маріуполь боротися з дифтерією? 30.10.2019

поділитись:
Чи готов Маріуполь боротися з дифтерією? - фото 1

Випадки небезпечного захворювання вже зафіксували на Закарпатті, Тернопільщині та Київщині. На думку медиків, усе через недостатній колективний імунітет. Адже за останні роки все більше українців відмовляються від планової вакцинації. Чи готові маріупольські медики боротися з таким захворюванням?

Пані Ірина прийшла до лікарні з онуками. Діти проходять вакцинацію, адже це вимога закладів освіти. Жінка вважає, необхідно зміцнювати колективний імунітет.

«Прививки, наша семья считает, делать обязательно. Потому что они посещают школу и ходили в садик. А без прививок в садик не принимают».

Богдан робитиме планове щеплення від дифтерії. Хлопцю - 16, тому наступного разу процедуру він повторить через 10 років.

«Прививка - это ввод мёртвого вируса. В принципе, это как тренировка организма. Поэтому лучше это делать сразу, чем потом выкручиваться» - вважає хлопець.

У міських лікарнях Маріуполя вакцини вистачає, кажуть медики. Вся вона - індійського виробництва. Проте батьки можуть придбати й іншу.

«На моём участке 90% родителей, которые прививаются бельгийской или французской вакциной. Саму прививку проводим у нас в кабинете прививочном. Но покупают вакцину родители в аптеках» - розказала заступниця головного лікаря з охорони материнства та дитинства ЦПМСД №3 Галина Біленька.

Останній випадок дифтерії в місті зафіксували ще в 90-х. Проте фахівці запевняють, вони готові - до можливого спалаху захворювання.

«Медицина в Мариуполе готова к тому, что мы можем столкнуться с заболеваемостью дифтерии. При необходимости мы можем дать заявку и доставить антитоксическую сыворотку противодифтерийную, которая централизовано хранится в нескольких городах Донецкой области» - каже фахівчиня з інфекційних хвороб Департаменту охорони здоров'я Наталя Мартинова.

За словами медиків, симптоми дифтерії дуже схожі на ангіну. Хвороба відразу вражає горло, тому за перших ознак слід негайно звертатися до лікарні.