11:45, 07 квітня

Чи мають переселенці право на субсидію?

Оформити субсидію, якщо ти переселенець, не маєш власного житла і навіть договору про оренду оселі. Внутрішньо переміщені особи вважають: це завдання із "зірочкою". Тому навіть попри нестачу коштів, не намагаються звернутися за допомогою.

поділитись:
Чи мають переселенці право на субсидію? - фото 1

Без договору оренди та незалежно від реєстрації. Нині переселенці з окремих районів Криму чи Донеччини мають законне право подавати заяви на призначення субсидій, кажуть волонтери.

«Ні, прописка ніякого значення не має. Для переселенців ще з 27 квітня 2018 року скасували договір оренди, і будь-який переселенець може звернутися в органи УСЗН з заявою та довідкою про доходи», - каже інформаційний координатор приймальні внутрішньо переміщених осіб Володимир Дерев'янко.

А ще довідка внутрішньо переміщенної особи, додають фахівці. З таким пакетом документів треба звернутися до управління праці та соцзахисту.

«Особа самостійно заповнює декларацію відповідної форми та заяву. Рішення про призначення субсидій приймається не на загальних підставах, а лише за рішенням комісії», - акцентують фахівці управління праці та соціального захисту населення.

Це означає, що до переселенця завітають соціальні інспектори. Після перевірки даних вони вирішать, чи призначати пільгу.

Якщо переселенець винаймає житло, право на субсидію не скасовується, кажуть фахівці. Забрати пільгу можуть на загальних підставах. А ще при зміні місця проживання обов'язково треба сповістити про це соцпрацівників. Аби субсидію не нараховували за адресою, де вже не мешкає цей переселенець.