15:24, 18.06.2020

Чи можна покарати за малюнки та написи на заборах і стінах?

Нецензурна лексика та посилання на інтернет магазини із наркотичними речовинами. Такі написи подекуди прикрашають дитячі майданчики, будинки та гаражі. Як відвернути від цього увагу дитини та підлітка і чи можна покарати за подібні малюнки?

поділитись:
Чи можна покарати за малюнки та написи на заборах і стінах? - фото 1

 

Будиночок просто неба - для малечі найліпше місце для розваг. Онук пані Любові - частенько грає там із хлопцями. Те, що всередині можна начитатися нецензурщини - жінка й гадки не мала.

«Я вже в такому віці, що не зможу залізти туди і подивитися, що там. Читає, але він, напевно, не звертає уваги. Тому що він нічого не розповідає. Вони так граються, кілька людей заходять», - каже пенсіонерка.

А ось Любов Матвіївна про зіпсований ігровий елемент - знає.

«Я намагаюся з онукою йти, про щось розмовляти і не акцентувати на цих написах просто увагу. Відриваю, як-би так сказати», - каже жінка.

За порядком на дитячих майданчиках стежать комунальники. Надписи пообіцяли зафарбувати.

«Так, проведуть роботи. На підприємстві є ділянка по ремонтам. В обов'язки, якої входять ремонт, фарбування, обслуговування, демонтаж аварійних елементів. Ставлять це все в графік. Виїжджають і усувають», - запевнив головний інженер Зеленбуду Павло Диреклєєв.

Та такі фрази - це лише краплина в морі. По місту безліч посилань на інтернет-магазини з наркотиками: на шкільних парканах, будинках і гаражах. Поліцейські кажуть: хуліганів, які псують міське майно - каратимуть.

«Це штраф від 340 до 1360. Якщо малювати буде дитина - це вже адміністративна відповідальність на батьків. Сягає від 850 гривень. І знову ж таки дитина стає на облік до ювенальної превенції», - зазначила пресофіцер управління патрульної поліції в Донецькій області Ольга Артюхова.

Тим часом, психологи радять приділяти більше уваги дітям. Аби ті - не "велися" на сумнівну вуличну рекламу та не вчитувались у нецензурні надписи.

«Потрібно досить часу приділяти підтримці самооцінки і саморозвитку дитини. Тому що до наркотичних речовин схильні, як правило діти, у яких дуже низька самооцінка, вони нічим не зайняті. І треба не боятися дорослим, навіть якщо діти приходять з такими не надто зручними питаннями і бути уважнішими», - каже психолог Олена Шкабура.

Та додають - між батьками та дитиною не має бути секретів. Бо саме довіра важлива в будь-якому віці.