12:28, 14.05.2020

Чи прийматимуть курортні селища відпочивальників цьогоріч?

З понеділка в Україні офіційно дозволили гуляти на пляжах. Як нині живуть курортні селища – чи готуються до сезону? Наші журналісти проїхалися узбережжям.

поділитись:
Чи прийматимуть курортні селища відпочивальників цьогоріч? - фото 1

 

Мангушський район, селище Урзуф. Вулиці - безлюдні. Парк розваг, сувенірні та інші крамнички не працюють. Вхід у продуктові магазини - лише в масках. На узбережжі відпочивальники є, проте небагато. Віктор - з Маріуполя. Приїхав із сім'єю до родичів.

«На морі ходять гуляють і з колясками я бачив, прогулюються сім'ями, шашлики тут смажили неподалік. Родичі бачили, що до когось підходили, робили зауваження. У нас все добре, спокійно гуляємо».

Ми розпитали маріупольців, чи планують вони цьогоріч відпочивати на пляжах приміських курортних селищ.

«Я думаю, в цьому році я ніде не буду відпочивати. Можливо вийду на море і все, тому що грошей я не заробив в зв'язку з ось цим усім карантином», - каже Олексій, житель Маріуполя.

А ось Олена планує відпочити на Білосарайській Косі. Варто лише поквапитися з бронюванням місць.

«Мені вже сказали, вже забито всього, люди вже позаписую в місяць вперед як мінімум. Кажуть - вже липень навіть розписана. Ось у нас є знайомі на узбережжі, кажуть - вже все. Тому що Туреччина, Єгипет в цьому році закриті, так що буде тут аншлаг».

Отже, що та скільки коштуватиме? Приватний будиночок без вигод, проте на самому узбережжі. Вартість за добу - 300 гривень, розповідає власниця пані Олена. Цьогоріч господиня братиме лише своїх знайомих.

«У карантин однозначно не буду чужих брати. На липень вже як би дзвонили, ну ось знову ж - свої. Хотіли з 20-го. У зв'язку з карантином двоє дітей - близнючки 11-річні. Каже, вже вішають. На 6-му поверсі, ми до вас хочемо в місяць», - розповідає власниця будинку.

На базі відпочинку - житло дорожче. Від 200 гривень з людини. Адміністраторка запевняє, після кожного виїзду приміщення дезінфікують.

«У нас люди були і 1-го, і 9-го, купалися вже. Так що ми готуємося, зі столовими ще поки питання. А так, у нас же будиночки окремо кожен перебуває, своя у кожного територія. А якщо в корпусі, ось корпуси та столові поки під питанням», - каже адміністраторка бази відпочинку Тетяна.

Деякі власники приватних пансіонатів гостей поки що взагалі не прийматимуть.

«Хоча дзвонили нам і на травневі свята. Як би, я так розумію, ще тільки ресторанам дозволили, літнім майданчикам. А готелям або таким ще не дозволили. Тому ми, доки не буде дозволу в нашій сфері, - ми точно не будемо працювати», - зазначає власниця приватного пансіонату Інна.

Як повідомила телефоном голова Мангушської райдержадміністрації Наталія Букрєєва, через пандемію всі бази відпочинку зачинені. На законодавчому рівні їх ще ніхто не відкривав. Тобто початок курортного сезону - поки під питанням. Нагадаємо, за порушення умов карантину - штраф від 17 тисяч гривень.