10:20, 17 листопада

Чи реально в умовах "червоної" зони одночасно здобувати освіту та заробляти гроші?

Вдень лекції, семінари та написання курсової. А ввечері - робота. У Міжнародний день студентів ми поцікавилися, чи реально це поєднувати під час карантину.

поділитись:
Чи реально в умовах "червоної" зони одночасно здобувати освіту та заробляти гроші? - фото 1

 

Здобувають освіту та паралельно працюють. Деякі студенти хочуть самостійно заробляти та не залежати від батьків, іншим просто необхідно фінансово допомагати сім'ї. Тетяна протягом чотирьох курсів поєднує роботу та денне навчання.

«Стипендии зачастую просто не хватает. Когда в первую половину дня у меня учеба, бывают ситуации, когда нужно присутствовать на работе, тогда приходится совмещать и работу, и учебу. А иногда после работы делаю рефераты, презентации. И засиживаюсь иногда до 2 часов и больше бывало», - каже студентка.

Максим навчається на третьому курсі. Та за цей час вже встиг спробувати себе в різних сферах - від комірника до продавця-консультанта й менеджера. Та нині займається підприємництвом.

«Учеба - это развитие. Ты начинаешь развиваться в некоторых моментах, в своей специализации. На работе у меня не гибкий график. На данный момент в условиях карантина 2/2. И я работаю с людьми, занимаюсь активными продажами. Что меня мотивирует работать? Самостоятельность, я уже как бы взрослый, нужно становиться самому на ноги, получать опыт», - каже студент.

Та головне, вміти грамотно планувати свій день, ділиться психологиня Ольга Вінгольц. Каже, слід одразу морально підготуватися до того, що буде складно. Та припинити порівнювати себе з іншими. Аби знайти баланс між роботою і навчанням та емоційно не вигорати, варто...

«Заниматься своим любимым делом. Когда ты делаешь то, что любишь, то ты уже меньше будешь нервничать. С вечера пунктики написали, вот план какой-то на следующий день. Умение переключаться и просто сказали "5 минут", вот как в рекламе... и пусть весь мир подождет. 5 минут уделить себе».

Ольга Вінгольц додає, аби добре почуватися, слід висипатися та частіше прогулюватися на свіжому повітрі. А також займатися спортом хоча б 10 хвилин на день. Пити чисту воду з лимоном, аджt вона має заспокійливі властивості.