19:00, 06.09.2019

Чи вистачить країні вугілля на зиму?

Чи вистачить країні вугілля на зиму? 06.09.2019

поділитись:
Чи вистачить країні вугілля на зиму? - фото 1

Палива для теплоелектростанцій бракує - ще минулого місяця заявили урядовці. Навіть зібрались тоді на термінову нараду у Президента. Енергетичні компанії тим часом шукали вихід. Який знайшли і чому взагалі вугілля нині бракує?


Сьогодні вночі до порту на Одещині прибуло вугілля з Колумбії. 88 тисяч тонн пального для українських теплоелектростанцій закупила компанія ДТЕК. Мусили придбати, адже під загрозою опалювальний період, який от-от має початись.


«На конец августа на складах ТЭС было на 46% меньше угля, чем в прошлом году. Мы можем зимой остаться без тепла и электричества» - розказує експерт Дмитро Марунич.


Теплоелектростанціям доводиться більше виробляти енергії, щоб замістити ту електроенергію, яку мала б виробити інша генерація. Так, знизився відпуск гідроелектростанцій та відновлювальної енергетики. Блоки атомних електростанцій йдуть на ремонт і ці роботи не завжди закінчуються успішно і вчасно.


Аби країна не залишилися без світла, компанія ДТЕК додаткова купила в Південній Америці 388 тис. тон вугілля. Перші два балкери вже прийшли до України, в вересні очікується ще два, і в жовтні – один. Але головним пріоритетом для компанії залишається українське вугілля – за 8 місяців цього року шахтарі ДТЕК видобули майже 15 млн тонн вугілля.


«Я впевнений, що в цьому році ми теж успішно пройдемо зиму і всі люди будуть з теплом та світлом. Головною запорукою цього є виважена політика, щодо ринку електричної енергії, щодо підтримки шахтарів та всіх учасників ринку електричної енергії» - каже генеральний директор ДТЕК Енерго Дмитро Сахарчук.


Вугілля державних шахт зараз коштує близько двох з половиною тисяч гривень за тонну, кажуть у шахтарських профспілках. При цьому собівартість такого вугілля 3900. Імпортне - близько двох тисяч. Найвигідніша ціна могла б бути за формулою Роттердам +. У ротердамі сьогодні індикативна вартість близько 1700 гривень. І це найдешевше вугілля.


Та нині такого дешевого вугілля, ціну якого розраховували б за "Роттердам+" в Україні немає. Всі пропозиції, які отримала компанія ДТЕК - це дорожче пальне. Тож мусили купувати. З порту Одещини вугілля залізницею доправлять до складів українських теплоелектростанцій.


Бажаєте отримувати оперативні новини в свій месенджер - підписуйтесь на наш канал в Telegram.