18:35, 21.08.2019

Чи вистачить Україні взимку вугілля?

Чи вистачить Україні взимку вугілля? 21.08.2019

поділитись:
Чи вистачить Україні взимку вугілля? - фото 1

Зараз в Україні на склади завантажують 49 тисяч тонн вугілля щодоби. Потрібно 73 тисячі. Поки літо. А для стабільної роботи енергосистеми взимку потрібно в рази більше.


Готовність до опалювального сезону – тема закритої зустрічі у офісі президента. Одна із головних проблем, яку обговорюють – дефіцит вугілля на теплоелектростанціях. На складах вугілля удвічі менше, ніж було у цей час минулого року.


Щоб врятувати ситуацію, вугілля, як і у минулі роки доведеться імпортувати. Компанії вже везуть вугілля з-за кордону. Зокрема ДТЕК - із Колубмії попри те, що шлях у більше як 11 тисяч кілометрів йде морем.


Придбати і привезти в Україну треба мільйони тон вугілля. На світових ринках ціна на імпортне паливо вище, аніж у тарифі енергетиків. Найжнича ціна на імпортне паливо – якщо рахувати за формулою «Роттердам+». Якщо в Україні спробують штучно обмежити ціну на вугілля, яке використовують енергетики, ті просто не зможуть його придбати. Експерти вважають, що ціна вугілля для енергетиків не може бути нижчою за ціну імпортного вугілля, яке реально можна купити.


Чи працютиме енергосистема взимку без збоїв? Працюватиме, якщо держава не втручатиметься в процес ціноутворення на вугілля для ТЕС. Бо намагання у ручному режимі знизити ціну обов’язково призведуть до дефіциту вугілля.