20:10, 18.05.2020

Чи врятують медичні рукавички від вірусів?

Чи дійсно медичні рукавички можуть убезпечити людину від вірусів, і що робити, коли шкіра страждає від такого захисту?

поділитись:
Чи врятують медичні рукавички від вірусів? - фото 1

 

Захищають чи шкодять? За два місяці карантину медичні рукавички увійшли до побуту українців. Ними користуються в магазинах, перукарнях і транспорті.

На вході - дезінфектори, а всередині супермаркету - маски та рукавички. Продавців, та інших співробітників - без захисного "спецкомлекту" до роботи не допускають.


"Не рідше, ніж раз на годину рукавички міняють. Плюс, припустимо, брудняться рукавички. Знімаються - одягаються тут же нові. Жорстка вимога до продавців. А покупцям ми можемо тільки запропонувати рукавички", - зазначила керівниця супермаркету Ірина Любимова.

Одноразові рукавички - у будь-якій кількості - та задарма! - майже в кожному відділі. Пан Олександр надягає їх, коли купує продукти і не тільки.

"Чесно сказати, в магазині беру про запас з собою парочку. Щоб хіба мало де доведеться. Щоб було все по-джентельменські. І в транспорті вийшов, викинув, та й все. Тим більше вони одноразові", - розповідає покупець Олександр.

Поліетиленові, резинові та різнокольорові. Рукавички - не лише корисна річ, але й стильний аксесуар. Проте в громадських місцях і транспорті ними користуються далеко не всі.


"Але їх треба тоді часто міняти. Тому краще антисептиком. Тому що в рукавичках, по-перше, шкіра псується рук", - відзначає жителька Маріуполя Олександра.

Лікарі підтверджують, від початку карантину скарг на подразнення шкіри побільшало. Адже засоби захисту водночас можуть завдати шкоди.


"Носіння рукавичок, нанесення різних хімічних засобів на нашу шкіру порушує захисний шар шкіри, пошкоджує її, викликає мікротріщінки. Надалі виникає потім почервоніння і дерматит явний. Потрібно не забувати використовувати зволожуючі креми. Мінімум - 2 рази на день", - розповідає медична директорка Дерматовенерологічного диспансеру Наталя Ганжа.

Рукавичками та санітайзерами медики радять користуватися лише в громадських місцях. А вдома, - кажуть, - краще просто помити руки з милом.