22:10, 12.05.2020

Чи зраділи маріупольці послабленню карантину?

Гуляти - можна. Проте - не більше двох осіб та з дотриманням дистанції. Як маріупольці сприйняли спрощення карантину?

поділитись:
Чи зраділи маріупольці послабленню карантину? - фото 1

Олександр сьогодні гуляє парком із дружиною. Розповідає: до цього півтора місяця просиділи вдома. Найбільше чоловіка обурює, те, що громадський транспорт поки доступний не всім.

«Те що в транспорті не можемо їздити - це абсурд».

Зраділа відкриттю дитячих майданчиків і мати маленької Амелії. Бо дитину вдома втримати було важко. Нині - нагулятися не можуть.

«Діти в шоці були, ось того що тепер можна гуляти. Навіть якось вони і плакали, і занадто перехвилювався. І можна зустрітися нарешті один з одним. Травень, погода налагодилася, будинки неможливо сидіти з маленькою дитиною», - каже жінка.

На узбережжя люди теж прийшли. Юрій у Маріуполі - по роботі. Сам живе в Харкові. Радіє тому, що скасовані обмеження стосуються саме пляжів.

«Повз проїжджав - дивимося море, дуже красиво. Нарешті людям можна вийти, подихати свіжим повітрям морським. У Харкові у нас теж карантин. Люди вже повиходіли. Масковий режим - і що? Вже звикли».

Правоохоронці нагадують: хоча карантин послабили, все одно треба пам'ятати про правила. Більше двох збиратися - не можна. Також варто дотримуватися дистанції та бути в масці.

«Адже, все ж таки за порушення карантинних обмежень-все досі є адміністративна та кримінальна відповідальність. Штраф за порушення карантинних обмежень для пересічних громадян сягає від 17 тисяч гривень, для посадових осіб від 34 тисяч гривень», - зазначила прес-офіцер управління патрульної поліції в Донецькій області Ольга Артюхова.

В уряді застерігають: карантин - знову можуть посилити. Якщо хворих - побільшає. В міністерстві охорони здоров'я вже розроблять відповідний алгоритм обмежувальних дій, який незабаром розішлють по регіонах.