18:45, 09.08.2019

Члени НКРЕКП обвинувачують детективів НАБУ у тиску на них

Члени НКРЕКП обвинувачують детективів НАБУ у тиску на них 09.08.2019

поділитись:
Члени НКРЕКП обвинувачують детективів НАБУ у тиску на них - фото 1

Після більш ніж двох років розслідування НАБУ почало оголошувати підозри причетним до впровадження формули «Роттердам плюс». Детективи хочуть довести її незаконність. Втім низка судів, які відбулися з цього питання у минулі роки, довели - формула була законною та прозорою.


Серед тих, кому пред’являють обвинувачення, - представники Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Вони заявляють про тиск з боку детективів антикорупційного бюро та політизацію справи, пов’язану зі зміною влади в Україні.


Серед 6 осіб, яким НАБУ пред’явило підозру стосовно впровадження формули «Роттердам плюс» - один із колишніх членів НКРЕКП Володимир Євдокимов. Серед підозрюваних також Дмитро Вовк, тодішній голова Нацкомісії регулювання енергетики та комунальних послуг. Він у коментарі заявив - не вбачає ані у діях своїх, ані у діях колег жодних порушень. Саме рішення погоджувалось з іншими державними органами.


Також Вовк говорить і про тиск з боку детективів НАБУ на себе та інших колишніх членів НКРЕКП. Він називає справу медійно-юридичною бульбашкою і переконаний слідчі не мають доказів, щоб визнати формулу «Роттердам плюс» незаконною.


«Ще у 2016 році проти цього нормативного документу подавали позови феросплавні заводи і три інстанції судів встановили, що комісія діяла у межах повноважень із врахуванням інтересів усіх сторін, виважено і неупереджено. Тому в принципі розслідування на мою думку відбувається по вже встановленим фактам, що свідчить про упередженість та політизацію цієї справи з боку детективів» - розповів Дмитро Вовк.


Його адвокат твердить - підозри у вчиненні злочину її підзахисному не вручали. А експертиза НАБУ щодо формули "Роттердам плюс" не є обгрунтованою.


Серед тих, кому НАБУ передало повідомлення про порушення - представники компанії ДТЕК, яка видобуває українське вугілля і виробляє з нього електроенергію на власних ТЕС. У ДТЕК наголошують на безпідставності підозри НАБУ щодо методики ціноутворення на енергоносії на основі імпортного паритету. Завдяки формулі "Роттердам плюс" вдалось відійти від "ручного ціноутворення" в енергетиці.


ДТЕК вважає, що жодної обґрунтованої причини для подібних слідчих дій немає, а підозри слідства безпідставні. Порядок, щодо якого мають претензії слідчі органи, визначив прозорі правила роботи на оптовому ринку електричної енергії, які раніше були відсутні. Співробітники ДТЕК надали НАБУ необхідні документи та відповіли на запитання. Наразі готові допомогти детективам розібратися у складних процесах, результатах експертиз міжнародних компаній та встановити відповідність дій українських енергетиків сучасним світовим практикам.


Поки ж сторони конфлікту готуються до судів, які можуть розпочатись найближчими днями.