20:10, 21.10.2019

Чому дорожчають яйця?

Чому дорожчають яйця? 21.10.2019

поділитись:
Чому дорожчають яйця? - фото 1

Влітку по вісім гривень, а восени до сорока! За десяток курячих яєць. Наші кореспонденти побували й на ринку, й у сільських господинь. Аби дізнатися, з чим пов'язане таке здорожчання та чого чекати під Новий рік, коли цей продукт майже в кожній страві?


Пані Людмила живе в селі КсЕнівка. Це біля Нікольського. Щодня порається по господарству. У неї тільки курей - більше сорока.
За день господиня збирає зо два десятки яєць. А щоб взимку свійська птиця не припиняла нестися - подовжує їм світловий день.

"Світло горить до 9 години вечора. І в 6 ранку ми включаємо і до 8. Залежно від погоди, від того, як пройшла линька. Припустимо, вони отлінялі і тоді більше виходить яєць. Яйце тобто, звичайно не в такій кількості як це влітку".

Яйця Людмила не продає. Курей тримає для себе. Та є ті, хто на цьому заробляє. У продавчині Ольги - все домашнє. Сир, молоко. І ... яйця. За десяток править 30-ть гривень. Та каже - це не межа. Буде ще дорожче!

"Ціна піднімається по життю, як газ, світло будемо платити. Кури на зиму менше несуться".

Є яйця з птахоферми. Їх привозять із селища СтепнОго, що під ВолновАхою. Десяток коштує від вісімнадцяти до двадцяти восьми гривень.
"Ціни різні, залежно від розміру яйця і від того, як далеко його везуть. Запорізьке найдорожче яйце, тому що провозять транспортом".
Єдине, не варто припасатися таким "товаром", - радять продавці. Бо він швидко псується. А якщо купили лоток чи два - тримайте в холодильнику.