10:20, 27.06.2020

Чому не можна влітку залишати дитину саму в салоні авто?

Тільки на п'ять хвилин, аби швидко збігати до магазину. Ви - залишаєте дитину в салоні автомобіля. При цьому температура повітря - за 30. В автівці - всі 40. Що відбувається із малечею всередині, поки вас немає поруч?

поділитись:
Чому не можна влітку залишати дитину саму в салоні авто? - фото 1

 

Розбили скло та витягли немовля. Так дитину із зачиненої машини небайдужі рятували в Івано-Франківську. Подібні випадки трапляються щоліта. Чотирирічну Злату батьки ніколи не залишають в машині, розповідає бабуся Ольга.

«Як мінімум, це сонячний удар аж до втрати свідомості. Дитина - це дитина. Він може і завести машину і сісти за кермо в машину, машина може покотитися. Як мінімум. Тому за дітьми потрібен нагляд, вони повинні бути завжди під наглядом дорослих, я вважаю», - впевнена жінка.

На думку Анастасії, за такий вчинок дорослі мають нести відповідальність. Адже в літню спеку машина перетворюється на сауну.

«Вона на сонці нагрівається, а там замкнутий простір. Ну а вікна-таки не відкриєш, бо можуть вкрасти. І виходить духовка. І від перегріву собаці погано і дітям, всім погано. Це ж і швидку, відразу в лікарню, перегрів, погане самопочуття. Звичайно, я б якусь зробила відповідальність», - каже жінка.

За словами медиків, температура в зачиненому авто зростає на один-два градуси кожні декілька хвилин. Таку спеку важко витримують навіть дорослі.

«Дві з половиною, три години - це вже критично. Це якщо в тіні і якщо не дуже висока температура. А якщо на сонці автомобіль - це взагалі може протягом години все відбуватиметься. Дитина, на відміну від дорослого, потребує більшої кількості води. Настає набагато швидше зневоднення і смерть», - завідувач дитячого реанімаційного відділення Ігор Бражник.

Якщо ви побачили замкнену в машині дитину, спробуйте знайти батьків та викликайте поліцію. У такій ситуації правоохоронці можуть відкрити авто силою.

«Він має право проникнути до такого володіння громадянина без вмотивованого рішення суду, якщо бачить, що у такому випадку склалася загроза життю чи здоров'ю особи чи малолітньої особи, яка залишилась у безпорадному стані», - розповіла старша інспекторка головного управління Національної поліції в Донецькій області Валерія Федіна.

Поліцейські додають, легковажним батькам може загрожувати до восьми років позбавлення волі.