15:24, 06.11.2019

Ціни на електроенергію для населення зростуть: прогноз голови Нацкомісії з тарифів

Ціни на електроенергію для населення зростуть: прогноз голови Нацкомісії з тарифів 06.11.2019

поділитись:
Ціни на електроенергію для населення зростуть: прогноз голови Нацкомісії з тарифів - фото 1

За словами Валерія Тарасюка, існування різного тарифу на електроенергію для населення і для бізнесу є «раковою пухлиною для української економіки».

Голова Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, Валерій Тарасюк вважає, що в середньостроковій і довгостроковій перспективі немає альтернативи вирівнюванню цін на електроенергію для населення і підприємців.

Про це він повідомив в ефірі програми «Свобода слова».

«У нас зарплати не будуть європейськими, якщо ми не побудуємо ринок, якщо не переможемо перехресне субсидування, і можна довести це на простому прикладі. Це самообман, що ми платимо низький тариф на електроенергію. Ми його платимо в ціні товару: ми платимо низький тариф — за нас його платить хлібзавод, закладає ціну в хліб, ми купуємо хліб за завищеною ціною, а хлібзавод ще й втрачає конкурентоспроможність. І це ланцюгова реакція», — наголосив голова Нацкомісії.

На думку Валерія Тарасюка, існування різного тарифу на електроенергію для населення і для бізнесу є «раковою пухлиною для української економіки». Він вважає, що необхідно вирівняти ціну на електроенергію для населення і для промисловості в довгостроковій і, навіть, у середньостроковій перспективі.