20:35, 21.08.2020

Cкільки потрібно пити кави в день, аби не нашкодити здоров'ю?

Бадьорить, підвищує рівень ендорфінів у крові та навіть лікує захворювання печінки. Усе це про каву. Проте лікарі застерігають: у великій кількості цей напій може бути небезпечним.

поділитись:
Cкільки потрібно пити кави в день, аби не нашкодити здоров'ю? - фото 1

Ольга завжди починає свій день із кави. Мовляв, це її бадьорить. Про те, що напій може нашкодити здоров'ю - чула.

«Людям, у яких хворе серце, кава піднімає тиск. Трохи, але п'ємо. Але п'ємо з молоком, американо».

Максим - навпаки з вершками не любить.

«Чорний, без молока і без цукру. Бадьорить, щоб так уф! До цього бариста працював. Пив більше спав менше. Тепер максимум дві, трохи три», - каже хлопець.

А ще, як розповідають деякі українці, кава - привід для зустрічі. Бо за філіжанкою вони часто збираються у кафе. Також прогулюються з ароматним напоєм містом.

Лате, американо з молоком та еспресо - в попиті, говорить бариста Анна. Каже, деякі відвідувачі за ароматним напоєм приходять по кілька разів на день.

«Людина, яка дуже любить каву, вже залежна, по собі знаю. Не всі люблять чорну каву, не всі розуміють її особливо зерновий вид».

Що ж до кількості філіжанок на день? То тут чіткої відповіді немає, зазначають лікарі. Бо для кожного своя доза. А деяким взагалі радять відмовитися від цього напою.

«Особливо пацієнтам із захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Такими як виразкова хвороба, ерозійні пошкодження слизової оболонки шлунка 12-палої кишки. У період загострення кави не рекомендований. Кава є гепатопротектором. Тобто позитивно впливає на печінку. Тому пацієнтам з патологією печінки, такі як гепатити, можна вживати каву. Але не більше однієї склянки в день. Заварний кави, природно», - розповідає лікар-гастроентеролог Іван Токмаков.

Та додають: від великої кількості кофеїну може бути безсоння. Тож краще смакувати каву в першій половині дня.