20:20, 21.04.2020

COVID-19 – переносити хворобу можна і без симптомів

Вважаються здоровими, а тому - особливо небезпечні. Медики стверджують - кількість хворих на COVID-19 може бути більшою. Бо деякі інфіковані переносять коронавірус з незначними симптомами, або взагалі без них. Чи можуть носії заразити людей навколо та як визначити чи є в тебе вірус?

поділитись:
COVID-19 – переносити хворобу можна і без симптомів - фото 1

 

Без маски тільки вдома. Пенсіонерка Тамара Миколаївна запевняє - на вулицю виходить тільки з засобами захисту. Та чи допомагають вони - не впевнена.

«Ми підкоряємося карантину, тому ми і надягаємо маску. Вона заспокоює мене, що хтось вирішив, що так треба, значить так треба», - каже пенсіонерка Тамара Колосова.

А ось пані Галина носить маску, аби не заразити інших. Хоча симптомів у неї немає, жінка не впевнена, що не інфікована.

«Якщо у мене щось є, а я про це не знаю. Це захищати оточуючих буде. Я з цих міркувань і вдягаю», - каже жителька Маріуполя Галина.

Головний біль, чхання, кашель, ускладнене дихання та висока температура. Медики окреслили перші симптоми коронавірусу. Потім можуть розвитися ускладнення. Але є і випадки, коли хвороба перебігає взагалі безсимптомно. Якщо є сумніви щодо вашого здоров'я - радять самоізолюватися на два тижні та обов'язково звернутися до сімейного лікаря.

«Тому просто я посидів 14 днів - треба спілкуватись з лікарем первинної ланки. Він оцінить температурний режим, ступінь контакту, ступінь ризику вашого. Чи це одинокий контакт, чи вже знаходились, по терміну перебування в контакті, - все вирішує лікар первинної ланки», - розповів дитячий інфекціоніст Андрій Серветник.

Наголошує - фахівці одразу ізолюють контактних осіб підтверджених інфікованих. Кажуть, вірус максимально заразний у перший тиждень хвороби.

Тому обов'язково потрібно носити маску - запевняють медики. І ретельно стежити за її чистотою. Бо люди без симптомів, можуть бути носіями вірусу та заражати інших. У Маріуполі медики спостерігають понад 150 людей, які контактували з пацієнтами з підозрою та хворими на COVID-19. Також під наглядом двадцять маріупольців, які прибули з закордону.