19:25, 19.06.2020

Де під час карантину дітям провести канікули?

Комп'ютерні ігри, відпочинок у бабусі або вуличні розваги? Через пандемію літні табори та центри позашкільні роботи не працюють. Тож, чим маріупольським дітлахам зайнятися на канікулах?

поділитись:
Де під час карантину дітям провести канікули? - фото 1

Центральний пляж. Відпочивальники тут - із самого ранку. Восьмикласник Денис приїхав зі Східного мікрорайону. Каже, цього літа в нього із розваг - поїздки до бабусі, прогулянки з друзями та відпочинок на морі. Згадує, як відпочивав торік.

«Ну я в табір їздив, на море був, відпочивав у всяких будиночках».

А ось семикласник Сашко на канікулах тричі на тиждень ходить на кікбоксинг. Говорить, цим видом спорту займається вже шість років. А ще у вільний час хлопець їздить на велосипеді, грає у баскетбол та вчить англійську.

«Природно сплю, бо спати під час канікул - це одне з найголовніших справ, читаю, ходжу на тренування», - розповідає юний кікбоксер Сашко Дєдов.

Тренер Руслан Осипов розповідає, заняття поновили цього місяця. Проте навіть на карантині проводили онлайн-тренування. Зараз же намагаються працювати переважно на вулиці.

«На даний момент, наприклад, немає оздоровчих таборів на березі моря, тому ось ці всі маленькі, напевно, проблеми на наші плечі лягли зараз, тобто на плечі тренерів. Тобто, не тільки спортом ми зараз хочемо зайнятися з дітьми, але і по можливості возити їх на море, відпочивати просто, десь з ними в парку погуляти, на річку сходити», - зазначає тренер.

А ось відзавтра відкриється дитяча бібліотека імені Чехова. Вхід - лише в масках та рукавичках. Книги працівники кластимуть у пакет. А коли прийматимуть їх назад, відправлятимуть на двотижневу обсервацію у спеціальне темне місце.

«Відкриваємося ми для обслуговування читачів тільки на абонементі. В читальному залі ми читачів не будемо обслуговувати. Ми будемо також проводити масові заходи - це майстер-класи, читання на відкритому повітрі книг», - розповіла Ірина Куліш, завідувачка дитячої бібліотеки.

До 10 тисяч юних маріупольців щоліта. Саме стільки дітлахів відпочивали у пришкільних таборах та центрах позашкільні роботи за місцем мешкання. Цьогоріч фахівці теж напрацювали багато цікавило.

«Зелені класи на свіжому повітрі, майстер-класи, різноманітні квести. Але наразі ми не знаємо, чи буде літнє оздоровлення, чи не буде. Тому, як і всі заклади освіти, ми чекаємо на відповідь», - розповідає заступниця директора міського Центру позашкільної роботи Тетяна Молокова.

А поки чекаємо, на канікулах можна читати книги, займатися спортом та засмагати на морі.