16:40, 31.10.2019

Державні підприємства - в приватні руки

Державні підприємства - в приватні руки 31.10.2019

поділитись:
Державні підприємства - в приватні руки - фото 1

Президент України Володимир Зеленський робить пропозицію інвесторам.

Ці ініціативи дозволять бізнесу розправити крила та дихати на повні груди. Масштабна приватизація в Україні буде наступні 5 років.

«Ми зменшуємо роль держави в економіці там, де вона не є ефективною» - каже Президент.

Бізнесу - нові можливості, українцям – робочі місця. Об’єкти, за які держава проситиме менше ніж 250 мільйонів гривень, підуть з молотка на майданчику "Прозорро". Ті, що можна продати дорожче ніж чверть мільярда, спершу передаватимуть у Фонд держмайна, а спеціальні радники організовують приватизацію. Іноземці чекають на чітку пропозицію - перелік підприємств, які Україна готова передавати в приватні руки.

«Безумовно, вже є інвестори які готові заходити на український ринок в різні галузі. Це і виробництво продукції, IT-сфера, біотехнології. Також, якщо буде достатньо запасу металу-сталі Україна може зацікавити всесвітньовідомі компаній в новому для себе напрямку, це смарт-виробництво. Це крок вперед» - зазначив генеральний директор TIU Canada Майкл Юркович.

Та перш, ніж відповісти "так" на пропозицію України, іноземний бізнес все добре прорахує. Найважче буде зі збитковими компаніями. Якщо на них хтось і накине оком, то скоріш запропонує помірну ціну. Неприбуткові, але стратегічно важливі об’єкти з молотка не підуть. До прикладу заводи з виробництва та ремонту зброї, військової техніки, газотранспортну систему, дороги - держава з-під контролю не випустить.

«Ці речі не можна приватизувати і навпаки, їх потрібно розвивати в незалежності від того чи вони є прибуткові чи ні. По-всьому має бути стратегія, коли є стратегія тоді зрозуміло що робити» - розказав Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов.

Частина енергетичних державних підприємств має бути приватизованою. Та інвесторам потрібні не лише обіцянки. Вони хочуть гарантій. Інвестори не приховують, - лякають непрозорі правила. Ринок електроенергії на папері працює, а в реальності держава все сильніше намагається втримати його на короткій мотузці. Ціни на світло для населення контролює держава, а тепер ще й для промисловості тарифи на роки вперед хочуть визначити.

«Сьогоднішній стан енергетичного ринку, він скажімо так не задовольняє потреби економічного розвитку та вільного ринку» - каже Віце-президент Європейського банку реконструкції та розвитку Алан Пію.

Про ризики для інвестицій в енергетику казати більше і жорсткіше іноземці не хочуть. Найбільші ризики для будь-якого інвестора в будь-якій країні це не прогнозованість дій влади, втручання влади у бізнес, зміна правил для бізнесу після того, як вже домовилися і відповідно підписали якісь певні документи.

Чиновники запевняють, що інвестори, - свої та закордонні, отримають чіткі правила і вже оголосили - 500 перших підприємств передають Фонду держмайна, щоб згодом передати у приватні руки.