19:32, 29.01.2020

Десятки багатоповерхових будинків Красногорівки й досі зруйновані

Звідти виїхала більшість людей. Повертатися до домівок - дуже небезпечно, адже розташовані вони майже на лінії розмежування. Лишилися - одиниці. Здебільшого - пенсіонери та люди з інвалідністю.

поділитись:
Десятки багатоповерхових будинків Красногорівки й досі зруйновані - фото 1

Символом Красногорівки став будинок на вулиці Сонячній. 9 поверхів, 3 під'їзди і поневічений фасад. Тут уже давно не живуть люди, дитячий майданчик ледь розгледіти крізь хащі. Час ніби зупинився.

Родина Василинків – одна з тих, хто виживає на лінії розмежування. Живуть у сусідній п’ятиповерхівці. Наталя тут сама - в усьому під’їзді. В її квартирі пошкодження внаслідок вибуху снаряду.

"Просто плачу каждый раз. Тяжело было все это видеть: как люди кричали, как люди плакали, как люди с ума сходили".

Єдиний син Віталій через інсульт - частково паралізований. Та все одно намагається постійно піклуватися про матір.

"Я живу внизу там на улице Островского, туда тоже очень много прилетало и попало под окно прям. Сын спал в спальне, хорошо, что мы закрыли ему досками, позабивали, чтобы осколки не залетели".

Кілька років пенсіонерка збирала кошти, аби замінити у кімнаті розбиті вікна. На подальший ремонт нічого не лишилося. Але найважче витримати холод. У місті немає опалення від початку війни.

Для пенсіонерки турбота небайдужих - дуже важлива. Особливо вона радіє продуктовій допомозі. Набори виживання Наталя Василенко, як і тисячі інших мешканців Донбасу, отримала від Фонду Ріната Ахметова. За увесь час роботи мирним жителям відправлено майже 12,5 мільйонів продуктових наборів. Ця гуманітарна допомога врятувала понад мільйон людських життів.