18:56, 20.04.2020

Деякі країни поступово послаблюють карантин

Дітям - парки, дорослим - крамниці. У Польщі сьогодні дозволили грати на дитячих майданчиках, а в Німеччині відкрили автосалони та книгарні. За яких умов скасовують обмеження та як до цього ставляться місцеві? Українці, які живуть за кордоном ексклюзивно розповіли телеканалу «Сигма».

поділитись:
Деякі країни поступово послаблюють карантин - фото 1

 

Пограти на майданчику та прогулятися парком - відсьогодні можна у Польщі. У країні обмеження теж ввели понад місяць тому. Тепер поступово їх послабляють - розповідає Марія. Дівчина переїхала з Маріуполя до Кракова 7 років тому. Розповідає - уряд країни запровадив чотири етапи виходу з карантину.

«Другий етап - це у нас будуть відкриватися по вихідним будівельні магазини, готелі і різного роду місця для ночівлі. Нам не сказали, коли буде входити другий етап, третій етап, четвертий етап. Це буде як би відповідно до зростання або не зростанню кількості хворих», - розповідає Марія Калугіна.

В Польщі понад 9 тисяч хворих на коронавірус. У Німеччині - майже 140 тисяч. І тут теж поступово скасовують деякі обмеження. Цього тижня відкриють крамниці площею до 800 квадратних метрів - за умови дотримання профілактичних заходів. Мають запрацювати автосалони та книгарні. А у травні вже можна буде сходити до перукарні. Коли ж остаточно закінчиться карантин - поки невідомо.

«Великі універмаги залишатимуться закритими ще, але якісь маленькі магазини будуть відкриті. Всі масові заходи, до яких явно відносяться там фестивалі, концерти будуть заборонені до 31 серпня», - розповідає жителька Берліну Інга Пилипчук.

У Латвії подовжили надзвичайний стан до 12 травня. Кордони закриті, школи та університети не працюють.

«У масках майже ніхто не ходить. Щось працює, щось ні», - каже Сергій Пахоменко.

Пан Сергій - маріуполець. За освітньою програмою працює у Латвійському університеті. Розповідає - нині в країні 739 інфікованих. Але скасовувати карантин там не планують.

«Латвія не пом'якшує, тому що він і так м'який був. Магазини працюють, кафе навіть працюють, не всі. Перукарні працюють. Тобто Латвії пом'якшувати нічого, вони будуть підтримувати до 12 травня ось цей режим».

А от у Турції карантин посилили. Ввели комендантську годину на вихідні. Парки та площі закриті. У мечеті не пускають. Штраф - близько півтисячі доларів. Аби уберегти себе та свою родину Тетяна з дому майже не виходить.

«Я виходжу, в основному, тільки в магазин, чоловік за покупками, теж тільки продукти, дитина вже п'ять тижнів вдома. Потихеньку кількість тих, що заразилися знижується, але не так інтенсивно», - розповідає жителька Антак'ї Тетяна Інджеоглу.

Українські медики очікують сплеск зростання кількості інфікованих через тиждень. Наголошують - ігнорування карантину під час Великодня може вплинути на подовження протипандемічних заходів.