11:45, 24 січня

Дипломів з відзнакою - більше не видаватимуть

Міністерство освіти затвердило нові форми документів про вищу освіту та наукові ступені. Яку альтернативу отримають відмінники та чи матимуть вони переваги при працевлаштуванні?

поділитись:
Дипломів з відзнакою - більше не видаватимуть - фото 1

Два дипломи з відзнакою та наукова ступінь. Нині - начальник відділу МТТУ, а в минулому - студент, Микита Бірюков сумлінно отримував знання. Згадує, активно працював на семінарах, готував доповіді та долучався до освітніх програм. Було важко, але цікаво.

«Це складний процес саме навчання. Тобі треба концентруватися на якихось речах, які тобі знадобляться в роботі. В цілому програма вона велика і велика».

Чоловік запевняє, мотивував себе самостійно, бо хотів отримувати більше знань, вдосконалювати вміння, розвиватися. Гадає, відмінники більш цілеспрямовані, знають, чого хочуть досягти, і розуміють, яка робота матиме гарний результат. І відзнака - це підтвердить і надасть деякі переваги.

«Пройшов в програму навчання при підприємствах, це перше, і відразу ж після університету мене взяли на роботу на посаду ІТП. Головне, щоб у людини було бажання, без бажання це неможливо. Просто отримати червону папірець. Це не той рівень, який очікується від червоного диплома», - каже начальник відділу МТТУ Микита Бірюков.

Відтепер дипломи із відзнакою - не видаватимуть. Відповідний наказ затвердили в Міносвіти.
Раніше диплом із відзнакою мав декілька переваг. Наприклад, можливість без проблем вступити до аспірантури. А при працевлаштуванні - відмінникам пропонували найкращі місця. Крім того, й зарплата у них була з надбавкою. Проте сучасні дипломи вже давно не мають цих переваг. Як і єдиного дизайну. Однак нововведення наближатиме український документ до європейського зразка, розповідають освітяни.

«Вже встановлені відповідні документи про вищу освіту. Самі документи не змінюються. Ми поступово рухаємося шляхом євроінтеграції і саме цим наказом Міносвіти зробили ще один крок на цьому шляху. Але це стосується тільки форми, так, такого диплому не буде, але сама відзнака - вона залишається», - розповідає проректор донецького юридичного інституту Олександр Куракін.

Натомість відмінникам відзнаку можуть перенести в додаток з оцінками. Таке рішення навчальний заклад приймає самостійно.

«Дослідженнями, співпрацею з університету з індустріями - цим треба вимірювати якість освіти, а не просто кольором обкладинки», - наголошує експерт з освітніх питань Микола Скиба.

Наказ почав діяти з початку року. Однак Міністерство юстиції України досі проводить його правову експертизу. Тому після обробки документ може бути скоректований.