21:01, 13.04.2020

Дистанційне навчання – іспит і для учнів, і для учителів

Перед моніторами домашніх комп’ютерів, а не у шкільному класі. Уже майже місяць так навчаються десятки тисяч учнів по всій країни. Через карантин перелаштовуватися на інший режим та здобувати нові знання довелося не лише школярам, а й викладачам. Із якими проблемами зіткнулися?

поділитись:
Дистанційне навчання – іспит і для учнів, і для учителів - фото 1

Замість шкільного дзвінка – сигнали у чаті. У такий спосіб уже декілька тижнів поспіль починається урок української для старшокласників одного зі столичних ліцеїв. Замість класної дошки та крейди – монітор комп’ютера та клавіатура.


Аби брати участь у онлайн-заняттях школярці Катерині Чайковській довелося опанувати щонайменше чотири застосунки. До початку карантину про існування деяких з них дівчина не здогадувалася.

«Потрібно було до всього пристосовуватися, багато чого нового дізнатися. Найскладніше було організувати себе, бо школа в якомусь плані організовує», - розповідає школярка Катерина Чайковська.

Учителька української Олена Гуменюк за короткий термін випробувала не менше десятка різних додатків. Інколи зорієнтуватися допомагають і учні.

Для проведення дистанційних занять викладачка зупинилася на п’яти найзручніших додатках. Розібратися у різноманітті пропозицій допоміг освітній серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів».

«Я спочатку вирішила, що я щодня буду поступово дивитися по одному фільму. Ви знаєте, я як почала першу серію дивитися, усі шість я подивилася відразу. Дійсно, ці фільми були дуже потрібні для нас для освітян, тому що нас ніхто не вчив цьому», - розповідає учителька української мови та літератури Олена Гуменюк.

Серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів» - спільний проєкт Міністерства цифрової трансформації та Фонду Ріната Ахметова. Його вже переглянули десятки тисяч вчителів усієї країни.

«По-перше, він дуже своєчасний. Тут і зараз найбільш проактивні педагоги можуть навчитися не однієї, а відразу декільком платформам, можуть протестувати їх, вибрати найзручніші. По-друге, я вірю, що і після карантину ці платформи будуть корисні вчителям, батькам і дітям», - зазначила член наглядової ради Фонду Ріната Ахметова Наталія Ємченко.
Дистанційне навчання – іспит і для учнів, і для учителів - фото 13598

 

«Наразі це найпопулярніший курс на платформі Дія. Цифрова освіта. Підтримка, яку надав Фонд Рінара Ахметова для того, щоб цей проект був реалізований, вона не те, що була вчасна, вона була супервчасна. Як тільки ми отримали і побачили запит від вчителів, що це потрібно, Фонд дуже швидко відреагував і допоміг нам з усіма організаційними процесами. Дійсно, якби не допомога Фонду, так швидко ми би не змогли цей проект втілити», - каже заступниця міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції Валерія Іонан.

Безкоштовний онлайн-курс розміщений на сайті та сторінках Фонду Ріната Ахметова у соціальних мережах, а також доступний на платформі Дія. Цифрова освіта. Ахметова.